Ücretsiz LGS Online Deneme Sınavı Scripti Arıyorum.

E-Ticaret & Alışveriş

MakeRKereM

Yeni üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. LGS'ye hazırlanıyorum. Bir arkadaş grubumuz var. Bu grupla PDF deneme yapmayı düşünüyoruz. Bazı open Source scriptleri inceledim ama soruları teker teker eklememizi istiyor. Bu da benim zamanımı çok alır. Benim istediğim şey şu: kullanıcılar e-posta, şifre ile giriş yapacak. Sınava girecek. Sınav belli bir sürede olacak. Katsayılar ayrı olacak(mesela Matematik'te yapılan doğrunun puanı ile ingilizcede yapılan doğru puanı eşit olmayacak). Sınav eklerken ise PDF olarak ekleyeceğim. Cevap anahtarını gireceğim. Solda PDF sağda optik çıkacak. Ve en önemlisi rapor alınabilecek. Bu özelliklerin olduğu ücretsiz bir sistem var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

storyman

Hızlı üye
Tepki
113
Merhaba, doğru anladı isem (PDF testi tarat, soruya çevirsin, tıklayıp çözmeye başla, yanda da optik vs.) Böyle bir yazılım, script vs dünyada henüz yok bildiğim kadarı ile.

Bu gibi yazılımlarda panel dahi olsa sorular mutlaka elle tanımlanmalıdır.
Bir de github'u araştırın derim.

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, isteğinizi yanlış anlamadıysam @storyman hocam gerekeni yazmış zaten. Böyle yazılımlar mutlaka vardır fakat tam olarak isteklerinize uymayacaktır. Buraya yazdığınız özelliklere bakınca en zor olanı da tüm soruları PDF olarak pratik şekilde bir kerede eklemektir, hatta imkânsız diyebilirim.

PDF importing işlemi oldukça zordur çünkü her sınav PDF dosyası aynı özelliklere sahip olmamakla beraber, PHP haricindeki dillerle de yazılmış bir yapay zeka tarafından çekilmelidir. PHP harici diğer dilleri de çalıştırabilecek bir sunucu da diğerlerine göre daha pahalıdır.

Sınava birkaç ay kalmışken bunu yapacak birileri ve yapmaları için gerekli parayı bulsanız bile zamanınız yetmeyecektir. Tüm bunlara rağmen PDFteki soruları teker teker import edip, şıkları, doğru cevapları da ayarlayarak bir yazılım size tüm soruları otomatik ekleyeceğini garanti etmez.

jetsinav

Yeni üye
Tepki
0
merhabalar,

online test ve sınav sistemi ile ilgili bir çalışmamız var.

incelerseniz seviniriz.

JetSınav Kurumsal Sınav Hizmeti

1620926709795.png

1620926246969.png

1620926365434.png

Ekli dosyalar

• 1620926272225.png
    1620926272225.png
    41.6 KB · Görüntüleme: 229
  • 1620926696943.png
    1620926696943.png
    422.8 KB · Görüntüleme: 198