Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Alış Ücretsiz LGS Online Deneme Sınavı Scripti Arıyorum.

  E-Ticaret & Alışveriş

  MakeRKereM

  WF Üyesi
  Katılım
  23 Mar 2021
  Forum
  1
  Reaksiyon
  0
  Puan
  1
  Yaş
  13
  Konum
  Türkiye
  Meslek
  Öğrenci
  Merhaba arkadaşlar. LGS'ye hazırlanıyorum. Bir arkadaş grubumuz var. Bu grupla PDF deneme yapmayı düşünüyoruz. Bazı open Source scriptleri inceledim ama soruları teker teker eklememizi istiyor. Bu da benim zamanımı çok alır. Benim istediğim şey şu: kullanıcılar e-posta, şifre ile giriş yapacak. Sınava girecek. Sınav belli bir sürede olacak. Katsayılar ayrı olacak(mesela Matematik'te yapılan doğrunun puanı ile ingilizcede yapılan doğru puanı eşit olmayacak). Sınav eklerken ise PDF olarak ekleyeceğim. Cevap anahtarını gireceğim. Solda PDF sağda optik çıkacak. Ve en önemlisi rapor alınabilecek. Bu özelliklerin olduğu ücretsiz bir sistem var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
   

  storyman

  GOLD ÜYE
  WF Üyesi
  Katılım
  16 Tem 2020
  Forum
  139
  Çözümler
  2
  Reaksiyon
  132
  Puan
  42
  Konum
  Bursa
  Meslek
  Freelance web & Coder
  Merhaba, doğru anladı isem (PDF testi tarat, soruya çevirsin, tıklayıp çözmeye başla, yanda da optik vs.) Böyle bir yazılım, script vs dünyada henüz yok bildiğim kadarı ile.

  Bu gibi yazılımlarda panel dahi olsa sorular mutlaka elle tanımlanmalıdır.
  Bir de github'u araştırın derim.
   

  somebach

  Project Manager @ Cavatin
  GOLD ÜYE
  WF Üyesi
  Katılım
  20 Kas 2020
  Forum
  97
  Çözümler
  1
  Reaksiyon
  69
  Puan
  17
  Konum
  Cyprus
  Web
  cavatin.com
  Meslek
  Öğrenci
  Merhaba, isteğinizi yanlış anlamadıysam @storyman hocam gerekeni yazmış zaten. Böyle yazılımlar mutlaka vardır fakat tam olarak isteklerinize uymayacaktır. Buraya yazdığınız özelliklere bakınca en zor olanı da tüm soruları PDF olarak pratik şekilde bir kerede eklemektir, hatta imkânsız diyebilirim.

  PDF importing işlemi oldukça zordur çünkü her sınav PDF dosyası aynı özelliklere sahip olmamakla beraber, PHP haricindeki dillerle de yazılmış bir yapay zeka tarafından çekilmelidir. PHP harici diğer dilleri de çalıştırabilecek bir sunucu da diğerlerine göre daha pahalıdır.

  Sınava birkaç ay kalmışken bunu yapacak birileri ve yapmaları için gerekli parayı bulsanız bile zamanınız yetmeyecektir. Tüm bunlara rağmen PDFteki soruları teker teker import edip, şıkları, doğru cevapları da ayarlayarak bir yazılım size tüm soruları otomatik ekleyeceğini garanti etmez.
   
  Üst Alt