Yahoo Web Analytics

WMF

Gold Üye
Katılım
19 Haz 2018
Mesajlar
206
Tepki
2
Yahoo Web Analytics
Müşterilerimizin web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar hakkında bilgi toplayan tarayıcı tabanlı bir sistemdir.

Bilgilerin Toplanması ve Kullanılması

Yahoo Web Analytics, müşterilerimizin web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar hakkında veri toplamak için web işaretleri ve tanımlama bilgileri kullanır.
Bu veriler, müşterinin web sitesiyle etkileşiminizin bir parçası olarak, web tarayıcınız tarafından Yahoo'ya gönderilir. Toplanan veriler, genellikle IP adresini, web sayfalarından harcanan süreyi, tıklatılan bağlantıları ve söz konusu sayfalarda görüntülenen reklamları içerir. Bu veriler, Yahoo tarafından istatistik bilgilerin raporlanabilmesi için toplanır. Yahoo Web Analytics tanımlama bilgileri, ad, yaş veya telefon numarası gibi kimlik belirlemek için kullanılabilecek bilgiler içermez.

Bu bilgileri, müşterilerimiz adına toplarız. Müşterilerimiz, rapora eklemek için bize e-posta adresi gibi kimlik belirlemek için kullanılabilecek bilgiler de sağlayabilir. Müşteri raporlarını ve kullanıcıların kimliklerini belirlemek için kullanılabilecek hiçbir bilgiyi, adına bu verileri topladığımız müşteri dışında hiçbir üçüncü taraf ile paylaşmayız. Müşterilerimizin Yahoo ile ilgili veri toplama ve paylaşma uygulamaları hakkındaki bilgileri web sitelerinde yayınlamalarını bir sözleşme zorunluluğu olarak talep ederiz.

Yahoo, ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek ve kullanıcıların ilgilendiği ürün ve hizmetlerle ilgili reklamlar sunmak için yalnızca Yahoo Web Analytics aracılığıyla toplanan tarayıcı verilerini kullanabilir.

Devre Dışı Bırakma Seçenekleriniz

Çoğu tarayıcı, ilk başta varsayılanları kabul edecek şekilde ayarlanır. İsterseniz, tarayıcınızı tanımlama bilgilerini reddedecek ya da yalnızca üçüncü taraf tanımlama bilgilerini reddedecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Tanımlama bilgilerini reddederseniz, oturum açamayabilir veya kullanıcı deneyimini etkinleştirmek için tanımlama bilgilerine dayanan web sitelerinin diğer özelliklerini kullanamayabilirsiniz.

Müşterilerimizin web sitelerindeki etkinlikleriniz ile ilgili bilgilerin, Yahoo tarafından yukarıda belirtilen şekilde kullanılmasını istemiyorsanız, bu özelliği burada devre dışı bırakabilirsiniz. Bu devre dışı bırakma, bilgilerin yukarıda açıklanan şekilde hem müşterilerimiz adına hem de kendi amaçları için Yahoo tarafından kullanılması için geçerlidir.
 
Üst Alt