Wordpress Siteye Diğer Sitelerden Veri Çekme

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, siz tam olarak hangisini istiyorsunuz? WordPress sitenize başka siteden veri çekmek mi yoksa Akakçe gibi bir site kurmak mı?

Bildiğim kadarıyla Akakçe, birçok sitedeki ürünlerin fiyatlarını karşılaştırmaya yarıyor. Elbette böyle bir site yapmak mümkün ama veri çekmek istediğiniz yani ürünlerini karşılaştırmak istediğiniz siteler için bir scraper ve bu scrapera uygun bir filtreleme scripti kullanmanız gerekir, bunun için WordPress olmaz ama listeme portalı (AliExpress, GittiGidiyor vb.) yapmak isterseniz, size önerebileceğim bazı WordPress temaları var. Önce, tam olarak ne yapmak istediğinizi söyleyebilir misiniz?

Webby

Php laravel developer
Yazılım Uzmanı
Tepki
142
Mümkün aslında ama etik olması açısından hangi siteden ne çekecekseniz o sitenin sahibinden izin almanız gerek artı olarak wp ye uygun eklenti yazılması gerek xml

Son düzenleme:

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Mümkün aslında ama etik olması açısından hangi siteden ne çekecekseniz o sitenin sahibinden izin almanız gerek artı olarak wp ye uygun eklenti yazışması gerek xml
Haklısınız hocam, o benim aklıma gelmedi ? ama büyük siteler xml vermiyor diye biliyorum. İzin almak için e-posta atana kadar, onlara giden binlerce e-postadan sizinkini görene, olumlu karar verene kadar...

Webby

Php laravel developer
Yazılım Uzmanı
Tepki
142
Haklısınız hocam, o benim aklıma gelmedi ? ama büyük siteler xml vermiyor diye biliyorum. İzin almak için e-posta atana kadar, onlara giden binlerce e-postadan sizinkini görene, olumlu karar verene kadar...
Aynen hocam baya meşekatli iş ?

Üst Alt