Keşfet

Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

Wordpress Sitelerden Nasıl Para Kazanılır?

Katılım
5 Ocak 2019
Forum
20
Reaksiyon puanı
3
Puan
0
Yaş
22
Konum
Mersin
Meslek
Hemsire
2003 yılında kurulmuş olan GPL lisanslı, PHP ve MySQL altyapısı kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın,blog sistemidir.
Ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur. Ücretsiz sistemi pek kullanışlı olmasa da 1 domain ve hosting satın alarak daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Blogger'daki bazı olanaklar Wordpress'te de bulunmaktadır.Bunlar ücretsiz temalar,kullanım kolaylığı ve istatistik tutabilirsiniz.

Blogger'dan farklı olarak daha detaylı ve estetik bir yapıya sahiptir.İçerikte kuracağınız ücretsiz eklentiler sayesinde birçok kolaylık sağlamaktadır.Görüntü olarak temaları daha estetik ve kullanışlıdır.Uzman kişiler tarafında içerikleri daha kolay değiştirilebilir ve güzel sonuçlar çıkarılabilir.
Dünya üzerinde giderek yaygınlaşarak büyük bir pay sahibi olmaya başlamaktadır. Google ile işbirliği içerisindedir ve SEO konusunda çok yararlı sonuçlar elde edilebilmektedir.
Blogger'dan farklı olarak 1 domain satın almak yetmemektedir,güzel çalışmalar çıkarabilmek için yatırım istemektedir.Fakat Adsense alma konusunda çok zorlanmazsınız.Yine özgün içerikler ve sağlam bir emek vererek güzel gelirler elde edebilirsiniz.

wordpress.png


Peki Nasıl Para Kazanabiliriz?


Birçok reklam şirketi Wordpress tabanlı siteleri kabul etmektedir,yani tek seçeneğiniz Adsense değildir.Yine kendi içerisinde 4 adet plan bulunmaktadır.
Bunlar: Ücretsiz-Kişisel-Premium-Business planlarıdır.
Farklı fiyatları ve avantajları bulunmaktadır.Sosyal medya ile doğrudan bağlantı kurabileceğiniz,içerik çekebileceğiniz ve özgün paylaşım yapabileceğiniz eklentileri mevcuttur.Blogger'a oranla hemen her işi sizin yapmanız beklenmektedir,hazır sistemleri daha basittir fakat gelir potansiyeli daha fazladır.Ayrıca Wordpress içerisine çeşitli botla kurarak size kolaylık sağlayabilmektedir.
Güzel bir domain,sağlam ve hızlı altyapılı bir hosting ve bolca emekle birçok gelir kapısı mevcuttur.Paravan olarak kullanabilir,tanıtım yazıları satabilir,banner reklamlar koyabilir veya link kısaltma servislerini kullanabilirsiniz.Hayırlı Kazançlar Dileriz...
 

Create an account or login to comment

Cevap yazmak için giriş yap yada kayıt ol.
veya

Yeni hesap oluştur

Create an account on our community. It's easy!
Üst Alt