Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu

Admin

Yönetici
Yazılım Uzmanı
Web Tasarımcı
Tepki
891
Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu

Wordpress kullanıcıları, zaman zaman birçok sorunla karşılaşabilmekte ve bu sorunların karşısında gerekli olan çözümleri kendileri üretemiyor olabilmektedir. Wordpress mobil girişlerde beyaz sayfa sorunu da, Wordpress kullanıcıları tarafından en çok karşılaşılan sorunların başında yer almaktadır. Peki, bu mobil girişlerde beyaz sayfa sorununun çözümü nedir?

Wordpress mobil girişlerde beyaz sayfayla karşılaşıyorsanız, bu konuda birden fazla çözümün olduğunu söylemek isteriz. Çözümleri ise şu şekilde açıklamak isteriz:

ÖNEMLİ UYARI: Belirtilen çözümleri uygulamadan önce mutlaka, sitenizin yedeğini bilgisayarınıza veya herhangi bir yere almayı unutmayınız.

Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu Çözüm 1:

Bu sorunun çözümü hem çok basit hem de çok kolay olabilir. Bu nedenle ilk kolay olan yöntemlerden ilerleyelim ve bu konuda wp-config.php dosyasını ele alalım.

Bazen Wordpress dosyaları ile tarayıcı uyumsuzlukları, host uyumsuzlukları vb. birçok uyumsuzluk söz konusu olabilir. Bu nedenle de sitenizde beyaz sayfa sorunu ile karşılaşabilmeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle öncelikle aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir:

• Adım 1: FTP üzerinden wp-config.php dosyanızı bilgisayarınıza indirin. Eğer mümkünse bu dosyayı, Notepad++ programıyla açın.
  • Adım 2: Sonrasında yukarıda bulunan seçenekler arasında "KODLAMA" seçeneğini bulun ve hemen ardından ise UTF-8 olan kodlama türünü, "ANSI" olarak değiştirin.
  • Adım 3: Bu dosyayı tekrardan FTP'ye yükleyin.
Eğer siteniz üzerinde halen daha beyaz sayfa sorunu devam ediyorsa, wp-config.php dosyasını eski haline getirin ve aşağıdaki adımları izleyin.

Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu Çözüm 2:

Beyaz sayfa sorunu ile karşılaşmanız durumunda, yapılacak diğer çözümlerden biri de, PHP bellek limitini arttırmaktır. Bu işlem yine wp-config.php dosyası ile yapılmaktadır. Bu sorunun çözümü için ise aşağıdaki adımları izleyin:

• Adım 1: Tekrar FTP'ye girip, bilgisayarınıza yine wp-config.php dosyasını indirin. Ardından dosyada ufak bir güncelleme yapın.
  • Adım 2: Bu güncelleme için, php taglarının içine bir kod satırı eklemeniz gerekmektedir. Yani "<?php - ?>" gibi etiketlerin içerisinde herhangi bir kısma, diğer kodlarla karışmayacak şekilde aşağıdaki kodu ekleyin.
[B]define(‘WP_MEMORY_LIMIT’,’64m’);[/B]
Adım 3: Dosyayı indirdiyseniz, FTP'ye yükleyin. Eğer dosyayı FTP üzerinden düzenliyorsanız, kaydedin. Sorun halen daha devam ediyorsa aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini deneyerek devam edin. Ayrıca wp-config.php dosyasını eski haline getirmeyi unutmayın.

Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu Çözüm 3:

Wordpress sorunlarının belirli bir kısmı, eklentilerin yaratmış olduğu problemler nedeniyle ortaya çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda yapılması gereken en basit çözümlerden biri, eklentileri tek tek devre dışı bırakmak ve ardından problemin hangi eklentiden kaynaklandığını çözümlemektir.

• Adım 1: Öncelikle wp-admin panelinize giriş yapın ve ardından "eklentiler" kısmına tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada tüm eklentileri tek tek işaretleyip, hemen ardından yukarıda bulunan "Toplu İşlemler" seçeneğini "Etkisizleştir" olarak değiştirin.
  • Adım 2: Sitenize yine mobilden giriş yaparak, sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Eğer sorun yoksa, bu durumun kesinlikle eklentilerden kaynakladığı kesinleşmiştir.
  • Adım 3: Sorunun çözülebilmesi adına sorun yaratan eklentinin tespit edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle hemen eklentilerin hepsini etkinleştirin ve tek tek devre dışı bırakmaya çalışın.
  • Adım 4: Tek tek devre dışı bırakma işlemi ile birlikte, mobilden girişlere devam ederek sorunun kaynağını çözmeye çalışın.
  • Adım 5: Eklentinin tespit edilmesinin ardından, Wordpress mobil girişlerde beyaz sayfa sorunu ve çözümü için bu eklenti yerine, alternatif eklentilerden yararlanmaya çalışın.
Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu Çözüm 4:

Wordpress beyaz sayfa hatasının bir diğer nedeni ise temadan kaynaklanan problemler olabilmektedir. Bazı temalar, çeşitli kodlama problemleri, tarayıcı uyuşmazlıkları ve eklenti uyumları veya benzeri sebeplerden ötürü, beyaz sayfa sorunu ile karşınıza çıkabilmektedir. Bu durum yapılması gereken en önemli çözümlerden biri, mevcut temadan vazgeçip, yeni bir tema arayışı içerisine girmektir. Sorunun temadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını çözebilmek adına öncelikle yapılması gereken; varsayılan temaya dönüş yapmaktır. Yani "twentyseventeen" temasına.

• Adım 1: Görünüm > Temalar > "Twenty Seven Teen" temasını seçerek > Etkinleştir yolunu izleyin.
  • Adım 2: Temanın etkinleştiğinden emin olduysanız, sitenize tekrar giriş yaparak, sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
  • Adım 3: Eğer halen daha wordpress mobil girişlerde beyaz sayfa sorunu devam ediyorsa, farklı bir tema arayışına geçin. Temanızdan vazgeçmek istemiyorsanız da tema satıcısı ile iletişime geçerek durumu izah edin veya temayı yeniden kurmaya çalışın.
Wordpress Mobil Girişlerde Beyaz Sayfa Sorunu Çözüm 5:

Tüm bu seçenekleri veya çözüm yollarınız denediyseniz ancak sonuç alamıyorsanız, sorunun kaynağını karşınıza getirecek bir yöntemden bahsetmek isteriz. Bu yöntem ile Wordpress mobil girişlerde beyaz sayfa sorununun çözümü için öncelikle; debug fonksiyonundan yardım almak gerekmektedir. Peki, debug fonksiyonundan nasıl yardım alınır?

Adım 1: FTP üzerinden sitenizin dosyalarının olduğu klasöre gidin ve "wp-config.php" dosyasını bulup, düzenleyin.

Adım 2: Düzenleme için CTRL + F tuşuna basarak arama yapın ve arama değeri olarak "WP_DEBUG" değerini girin.

Adım 3: Bulunan sonuçla birlikte karşınıza çıkan "define ('WP_DEBUG' , false);" kodunu; "define ('WP_DEBUG' , true);" şeklinde tekrar düzenleyin. Sonrasında ise beyaz sayfa içerisinde sorunun neden kaynaklandığını belirten bir ibare yer alacak ve bu sayede sorunun nereden kaynaklandığı daha kolay bir şekilde anlaşılacaktır.

Üst Alt