Windows 10 ile ilgili güncelleme sorunları

webmaster

İçerik Editörü
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
328
Tepki
154
Daha önce de bazı güncelleme sorunları ile karşılaşılan Windows 10 yine Mayıs 2019 güncellemesinde de sorunlar yaşandı. Windows 10 ile ilgili güncelleme sorunları kullanıcılarının ister istemez epey bir canını sıktı. Microsoft şirketi ise, en son Mayıs 2019’da ortaya çıkan tüm bu sorunları çözebilme adına Windows 10 v1903 geliştirme ve sorun çözme blogunu ilan etti. Microsoft’un sıradan güncellemeleri birkaç seferdir ciddi sorunlara sebep olmaktadır.
windows-10-güncellemeleri-sorunlu-çıktı.jpg

Yine daha önce Ekim 2018 güncellemesinde de kullanıcılar ciddi sorunlarla karşılaşmışlardı. Onun ardından Mayıs 2019 güncellemesinin de aynı şekilde sorunlar yaşatması Microsoft açısından hoş bir durum olmadı. Microsoft firması tüm bu sorunları çözebilmek adına, belirli cihazları etkisi altına alacak olan bir geliştirme bloğu hazırlayıp yayınlama kararı aldı.Blog ile ilgili bilgilere erişmek için Windows 10 v1903 geliştirme blogu olarak arama yapmanız yeterli.

Windows 10 ile ilgili yeni çıkan sorunlar sebebiyle Microsoft, bir kısım cihazların güncelleme alamama sebebini AMR RAID sürücülerine bağlamış ve bu sürücüleri sebep göstermişti. Fakat şirketten gelen açıklamaya göre ise, bu sürücülerin haricinde başka sebeplerde güncellemelerin alınmasına engel teşkil edebilmekteydi. Birçok kullanıcısı olan ve yine çoğu kullanıcısı tarafından beğenilerek kullanılan Windows 10 İşletim Sistemi’nde bu gibi aksaklıklar yaşanması ise kullanıcılarda hayal kırıklığı oluşmasına sebep olmaktadır.

Microsoft Şirketi, güncel durumda olmayan ya da uyumsuz Battleye yazılımları içeren cihazlar için ise güncellemelerini engelleme kararı aldı. Buna sebep olarak ise Microsoft, kendi kullanıcılarının bu türden yazılımları son sürümüne güncellemelerini istemektedir.
amd-raid-sorunlari-600x337.jpg

AMD RAID
Yenilenen Windows 10 Oyun Çubuğu Mayıs 2019 Güncelleştirmesi Yapıldı

Microsoft Şirketi tarafından yayınlanan geliştirme bloğu ile Windows 10 ile ilgili yeni çıkan sorunlar ve bazı AMD RAID sürümlerinde karşılaşılan problemler genel olarak halledilmiş olacak. Şirket yapacağınız indirme işlemini elle gerçekleştirebileceğinizi ve yapacağınız bu güncelleme işlemi ile ciddi sorunlar oluşturan stabilite sorunlarını çözeceğinizi söylüyor. Yine tüm bu güncelleme işleminin yanında AMD RAID sürümünüzü de güncellemekte yarar olacaktır.

Microsoft Şirketi yine bazı Intel sürücüler ile de sorunlar yaşandığının farkında olmaktadır. Bu tarz sorunlarında yeni blog ile çözüleceğini söylemektedir. Yine kendi cihazınızdaki uyumsuzluk yaşayan sürücüleri de Intel’in sitesinden güncelleyebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst Alt