webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Şube
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Türkiye genel olarak bakıldığında sürekli olarak sosyal medya üzerinde düzenleme yapmak istiyor. Çünkü kişisel verilen korunması gibi sorumluluklar yerine getirilmiyor. Milyonlarca kişiye hitap eden alanların incelenmesi konusu hassasiyetini koruyor.
1584872270699.png

Türkiye’nin Facebook’a kestiği para cezası binlerce kişi tarafında son derece haklı bulundu. Bilindiği gibi sosyal medyanın en büyüklerinden biri olan Facebook milyonlarca kişiye ev sahipliği yapıyor. Bu alanda kullanıcılar kendi hayatlarının birçok anını paylaşıyor ve diğer kişilerle iletişim kurabiliyor.

Yapılacak olan düzenlemeler genel anlamda bu yönde olmak zorundadır. Böyle bir sistem sahip olmak bir o kadar yüksek sorumluluk gerektirmektedir. Düzenlemeler için hiçbir girişimin olmaması ve bilgilerin kopyalanması hükümet kanadında önemli bir durumdur.

Türkiye Neden Facebook’a Ceza Kesti?

Türkiye’nin Facebook’a kestiği para cezasının nedenleri
birçok kişi tarafından merak ediliyor. Sunulan bilgiler sonucunda herkes hem fikir olarak doğru bir karar verildiğini düşünmektedir. Düzenli olarak kullanılmakta olan ve bununla beraber kişisel verilerin paylaşılması merkezli olması sorunları peşinden getirmektedir.

Birçok konuda deşifre olunan ve insanların bilgilerinin farklı mecralara taşınmış olması daha çok kullanıcıları tedirgin ederken. Uyarı niteliğinde olan bu uygulama neticesinde tekrarlanmasının önüne geçilmesi planlanmaktadır. Kanunlarla sabit olması tespit edilmesi halinde hemen müdahale edilmesine neden olmaktadır.
1584872283420.png

Düzenli olarak kullanılan ve bununla birlikte bağlantıların sürekli olarak yenilenmesi daha fazla bilgi depolamaya meydan vermektedir. Paylaşılması istenmeyecek bilgilerin istenmeyen noktalara ulaşması da site sahipleri kadar hükümetin kontrolü altında olmak zorundadır.

Facebook’a Gelecek Olan Ceza Ağırlaştırılacak mı?

Facebook’a gelen cezanın miktarı
nın artması bekleniyor. Bağlı oldukları yasaları tamamen ihlal eden kuruluş artık daha ağır yaptırımlara mecbur kalacak. Resmi olarak ispatlanmış olan durum ilerleyen zamanlarda son derece zor duruma düşmelerine neden olacaktır. Facebook’un yaptığı bilgi sızdırma işlemleri her geçen gün daha net ortaya çıkıyor.

Direk olarak hükümetin baskısı ve değerlendirmesi sonucunda ortaya çıkan bu durum kesinlikle ciddiye alınması gereken bir durumdur. Düzenlemelerle birlikte toplam olarak 2 milyon lirayı geçmesi planlanan ceza artmaya devam ediyor. Türkiye’nin Facebook’a kestiği para cezası hakkında gelişmelerin sürdüğü bildirilmektedir.
 
Üst