Seri Katil Filmleri

Sıla Metin

Kullanıcı
Herkese merhaba. Film izlemeyi çok seviyorum ve izlediklerimi zorla izletmek gibi maalesef kötü bir huyum var :) çevreme zararım yetmiyor gibi birde sizlere birkaç film önereyim dedim. Her türden film izlerim fakat
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
daha çok ilgimi çekiyor. İlgililere şimdiden iyi seyirler :)

1. Se7en / 1995
Her bir kurbanını, yedi ölümcül günahtan birini işledikleri için acımasızca öldüren bir seri katili yakalamak için emekliye ayrılmak üzere olan dedektif Somerset ve şehre yeni gelen dedektif David Mills görevlendirilir. Peşinde oldukları katil oldukça soğuk kanlı, profesyonel ve cinayetleri hiç iz bırakmadan, sadece geldiklerinde suç mahallinde polislerin bulmalarını istediği küçük notlar bırakarak işlemektedir.

2. The Silence of the Lambs / 1991
Clarice Starling genç ve akademiyi bitirmiş yeni bir ajandır. Sapık bir katilin peşine düşer. Kurbanların derisini yüzen bu psikopat katile ulaşmak için bir başka psikopat olan Doktor Hannibal Lecter’e yaklaşmanın doğru olacağını düşünür.

3. From Hell /2002
1880 Londrası’nda insanları dehşete sürükleyen Karındeşen Jack cinayetleri hüküm sürmektedir. Kötü ruhlu katil bütün şehre korku salmaktadır. Psişik güçlere sahip olan ve geleceği görme kabiliyetine sahip olan Müfettiş Abberline ve ortağı Godley’le birlikte bu dava ile yakından ilgilenirler.

4. Resurrection /1999
Paskalya’ya az kala seri cinayetler işlenmeye başlar. Katil ise kendisinin İsa’nın torunlarından olduğunu söylemektedir ve kutsal bir görev edinmiştir. Amacı ise İsa’nın vücudunu tekrar oluşturmaktır. Dedektif John Prudhomme ve dedektif Hollinworth bu birbirini izleyen seri cinayetlerin önüne geçmek zorundadır. Katilin niyetini anlamak ve atacağı adımları önceden anlamak zorundadırlar.

Aralarından en çok beğendiğim From Hell oldu. Hoşunuza gidecek olursa film yazıları yazmaya devam ederim :) tekrar iyi seyirler.
 
Üst Alt