webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Konum
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
Akıllı telefon piyasasının en dikkat çeken telefonları arasında yer alan, Samsung Galaxy S10 Plus inceleme yazımızda, cihazın özellikleri ve bu özelliklerin inceleme sonrası yorumunu bulabilirsiniz.
1584989416729.png

Samsung Galaxy S10 Plus inceleme sonucunda ortaya çıkan veriler;

Samsung Galaxy S10 Plus Tasarım Özellikleri Nelerdir?


İnfinity-o özelliğine sahip ekranın arka kısmında bulunan kamera seti, Galaxy S9 Plus cihazında gördüğümüz kısımdan daha ince bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkıyor.

S10 Plus için daha yenilenmiş bir tasarımla bizi karşılayan Samsung, tasarım anlamında daha ince yapısıyla dikkat çekiyor. Seramik beyaz, prizma siyah ve prizma yeşil renkleri ile sunulan Samsung'un amiral gemisi S10 Plus, 5g modeli dışında, Samsung tarafından üretilen en büyük geniş ekrana sahip cihaz olma özelliğini taşıyor.

Ekran kısmında Gorilla Glass 6 teknolojisinin hakim olduğunu gördüğümüz cihaz, arka cam yüzeyinde ise gorilla glass 5 teknolojisi ile korunmaktadır. Arka yüzeyde bulunan 3 lü kamera seti cihazı masaya koyduğunuzda dengede durmasını engellese de, bunun tasarımsal anlamda bir eksiklik olduğunu söylemek elbette ki mümkün değil.

Alt kısmında hoparlör mazgalı dışında şarj giriş yeri bulunmakta olup, bu kısımda başka herhangi bir giriş yeri bulunmamaktadır. Tasarımsal olarak çok ince detaylara sahip olan cihazı, biz çok beğendiğimizi söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy S10 Plus Ekran Özellikleri

19:9 görüntü oranına sahip telefonun gövde ekran oranı yüzde 88.9 gibi harika bir oranla bizi karşılıyor. 6.4 inch ekran boyutuna sahip cihaz, FULL HD ekran çözünürlüğüne sahip olup, 3040 x 1440 pixel çözünürlüğünün hakim olduğu özellikler sunuyor. Dynamic amoled teknolojisinin kullanıldığı Samsung Galaxy S10 Plus, hdr10 sertifikasına sahip. 522 PPİ piksel yoğunluğuna sahip olan telefondan, bu yoğunluğun biraz daha artırılmış olmasını beklerdik.
1584989443184.png

İşletim Sistemi Özellikleri

Samsung Galaxy S10 Plus inceleme
yazımızda, cihazın işletim sistemi özelliklerine baktığımızda Android 9 Pie işletim sisteminin kullanıldığını görmekteyiz. Samsung ara birimi olan ONE UI teknolojisinin de temiz ve sade bir görünen kattığını söylemek mümkün. Ultrasonik parmak izi sensörü bulunan telefon, cihaza güvenlik anlamında çok şey katmış görünüyor. Qualcomm Snapdragon 855 teknolojisinin yer aldığı telefon, Exynos 9820 işlemci ile muhteşem bir performans ısınmakta. 1.95 GHZ frekansı ve cortex a55 yonga özellikleri, cihazda öne çıkan önemli özellikler arasında yer almaktadır. 8 çekirdekli akıllı telefon modeli, performans anlamında bekleneni yeterince sunuyor. 8 GB RAM kapasitesine sahip olan telefonun dahili depolama alanı ise, 128 GB olarak yeterli bir seviyede bulunuyor. Telefonun depolama alanı ayrıca, 512 GB microsd ile desteklenmektedir.

Pil ve Kamera Özellikleri

4100 mah pil kapasitesine sahip olan telefon, normal kullanımının biraz daha üstü kullanımlarda rahatlıkla günü çıkarmanızı sağlasa da, çok üst düzey kullanımlarda elbette ki pil kapasitesi bakımından günü çıkarmanız fazla mümkün değil.

Kamera özelliklerine gelince yukarıda da bahsettiğimiz gibi arkada yer alan 3’lü kamera seti dikkat çekiyor. Arka yüzeyde 2 tane 12 MP ve 1 tane ise 16 MP kamera bulunan telefon, dual pixel faz algılama, oto focus sahibi ve optik imaj sensörü gibi özellikleri barındırıyor. Farklı üç kamerasının bulunması, aynı anda aynı sahne için 3 ayrı çekim yapılmasına imkan sunuyor. 4k/60 kare video kaydı özelliğine sahip ana kamera hdr10 video kaydı teknolojisini de bizlere sunuyor. Ultra HD video kaydı yapabileceğiniz cihazın kısacası arka kameraları, muhteşem özellikleri ile Samsung'a yakışır bir şekilde bizi karşılıyor.

Telefonun ön yüzeyine baktığımızda da 8 MP ve 10 MP olmak üzere iki kamera olduğunu görmekteyiz. Farklı çekim özellikleriyle ultra HD video kaydı yapabilmeniz mümkün.
 
Üst