Mazi

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Türk nternet dünyası neler gördü neler,

Ne efsaneler geçti bu internet hatlarından,

Kimler ünlendi, kimler unutuldu, kimler kayboldu gitti ama bugünki konumuz Türk internet ortamının geçmiş efsaneleri.

Açıkçası internet şu anda durmuş durumda neredeyse, ayrıca şimdiki sözde efsaneler eskilerini aratıyor. Artık yeni internet ortamı sadece bir para kaynağı olarak görülen, abuk subuk içeriklerle dolu bir çöplüğe dönmüş durumda diyebiliriz.

Oysa ki çıkarı olmadan birbiriyle yardımlaşan o eski forum ortamları, sohbet odaları (IRC) ve msn, neler neler gördü bu net.

Ben maalesef msn dönemini göremedim, küçüktüm ve o eski forum ortamlarını da görmedim ama msn kullanılan zamanlarda hiçbir derdi olmayan bir lise öğrencisi olmayı, okuldan eve dönünce msnden gelen bildirimlerimi kontrol etmeyi çok isterdim ...

Fakat benim için efsane olan bir şey varsa, o da tr.gg sitelerdir şüphesiz, ilk sitelerimden birini de trgg ile kurmuştum, sitenin birini hatırlıyorum, hâlâ duruyor ama diğerlerinin adını unuttum maalesef ?.

Sizin internetin güzel geçmiş dönemine dair hatırladığınız neler var?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
hey yavrum hey, zamanında forumlarda adult kategorisi olurdu, şu genel büyük forumların hepsinde vardı frmtr gibi :D
Diyorum ben sana ya, bizim de açmamız lazım ?. Şimdi okula girdim, varya az önce ne oldu öff.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
ne oldu :D sevdiğin kızla yiyiştin mi ne oldu
Yok ya sevdiğim yokta yolda bir tane adam, arkadan da bavul çekiyor, bana bakıyor böyle, ben de yandan geçeceğim, ben oma bakıyorum bakmasın daha fazla diye, adam bakıyor ama yandan yandan bakıyor tövbe tövbe neuseki durun ilerlemedi.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
ya orda seni bavulun içine tıkayıp 15 temmuz şehitler köprüsünden aşağıya fırlatsaydı ne yapabilirdin... :D iyi allahtan bir şey olmamış bavula
Düşünceli insan sağol varol, seninle olan planlarımda bavulu da dahil ederim, rahat ol sapasağlam bavul ?.

Üst Alt