LGBT Hakkında

Hoş geldin! hqkqn tarafından topluluğumuza katılmak için, davet edildiniz. Katılmak için tıklayın...

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, öncelikle şunu belirtmek istiyorum, bu konu dünyanın %99'luk kısmını hiç ilgilendirmemesine rağmen, son zamanlarda dünyanın en önemli meselelerinden birisiymiş ve özgürlük sembolüymüş gibi gösteriliyor.

Ben çok sıkıldım bu durumdan yani bu konuyla ilgili normalde hiç yorum yapmayan birisiyim, özellikle din, ırk konularında neredeyse hiç konuşmam çünkü mutlaka düşünceye ters birileri olur ve illa ki bir yerden kopukluk yaşanır yada kavga çıkar, tartışmayı da hiç sevmem, yine de soru & cevap sitelerinde özellikle bu konuyla ilgili sorular soruluyor, hep göze sokuluyor, hep insanları bir şekilde ayırabilmek için bu konuyla ilgili fikirleri isteniyor, inatla paylaşım yapmanızı istiyor yada buna yönlendiriyorlar.

Ben bu konuda bilgili birisi değilim, bilgim olmayan konuda da fikirlerimi kendime saklarım yanlış şeyler söylememek için yada o konuda bilgi edinirim. Benim ilgimi çeken, önemsediğim bir konu değil ama günümüzde yapılanlar bence doğru değil, konuya din ve siyaseti karıştırmadan paylaştığınız herhangi bir fikirde bile linç yiyorsunuz, hemen yobaz yada cahil oluyorsunuz, ne bildiğinizi, neler yaptığınızı, bu konuyla ilgili neden böyle bir fikriniz olduğunu kimse size sormayacak, sadece dışlanacak ve hakarete uğrayacaksınız çünkü kendileri özgürlük peşinde koştuklarını iddia ederken, kendi fikirleri dışında fikirlere sahip olanlara saygı duymuyorlar ... Burada bir genelleme yok ama çoğunluk böyle.

Ben fikir belirtiyorum ve bildiğim bir şey var demek ki, demek ki kendi başımdan geçen bir olay var, yıllarca yabancı forumlarda, sitelerde dolaşmış, birçok kişiye yardımcı olmuş elimden geldiğince bilgi vermiş birisiyim, eski yada geçerli projelerimle ilgili her gün yabancı kişilerden yada kuruluşlardan e-postalar almaktayım, özendikleri ülkelerde insanlar böyle değil. Birleşik devletlerden bir arkadaşın var mı dersen bir isim söyleyemez ama oraya özenir, ben de tanıdığım kişilere göre fikir belirtiyorum ama cahil yerine koyuluyorum, kimseye saygısızlık etmeden, kendimde başkalarının hayatlarına karışma hakkı görmeden ve olayı çarpıtmadan fikir paylaşıyorum ama ben yobaz oluyorum, neden böyle ?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
kendi haklarını savunurken başkalarının haklarına girmeleri de ayrı konu.

özgürlük değil arkadaşım sen sokakta çıkıp bağırıp çağırıp eylem yaparken diğer insanları rahatsız ediyorsan sen başkalarının özgürlüğünü engellemiş olursun.
sen başka fikir ayrıcalıklarına saygı duymazsan yine kendinle çelişirsin.

sosyal medyadaki tüm insanlar artık kendileriyle çelişir halde ve sıkıcı bir haldeler.

kimseye laf anlatamıyorsun herkes kendi düşündüğünü ediyor, eğer ki sen o fikirde değilsen cahil yobaz oluyorsun.

gerçekten bu forumda benim gibi düşünen biri olmasına sevindim @somebach canımsın :)
Teşekkür ederim, hep var ol ??

Olaya baksana bir, burada fikir belirtiliyor ama kendisi saygı duymuyor, madem öyle karşılıklı özgürlük, karşılıklı saygı ama bak;
t9nt6bf.png

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Birkaç saat önce bu olay yani fazla değil, ben de basitçe başarılar diledim yoksa uğraşılmaz böyle.

Üst Alt