Kolay Görünen Zor Duygular

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Tepki
62
Kolay Görünen Zor Duygular
Öncelikle Tüm Okurlarıma sevgiler sunarım. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Paylaşmış olduğum ve yayımladığım Konularımı beğenerek okuduğunuzu ifade ettiğiniz zaman Mutlu oluyorum. Şimdi Konumuza Dönelim.

Kolay görünen Zor Duygular Başlığı altında paylaşımlarda bulunacağım. Kolay görünen zor duygular neyi ifade eder önce onu öğrenelim. Duygu faktörünü tam anlamı ile yaşamayanlar olaya, konuya kolay gözü ile bakar. Ezber konuşur. Görmediği, Sesini duymadığı birine Aslında var olmayan duygularını anlatmak kolaydır.

Sonucu zararsız olan bir ilişkidir bu kolay duygular. Kimi Keyif için yapar, Kimisi ise intikam peşindedir. Eğer konumuzu görmediğiniz, duymadığınız kişiye var olmayan varsayımlar ile karşı taraftaki kişiye hayali duygularınızı anlatmakta ise bu alanı biraz genişletmeye ne dersiniz ?

Örnek olarak Sesli chat platformlarını kale alabiliriz. Eski zamanda yani eskiden kastım bundan 5 yıl önceki dönemi göz önünde bulundurursam bu tür duygular çok yaşanmıyordu.  Ama şu dönemde ise millet mi azıttı nedir bilemiyorum ama her önüne gelen Bay yada Bayan karşısındaki insana saçma sapan var olmayan, Kendisinin var olduğuna bile inanmayan duygularını anlatması bana göre çok saçma. İnsan Önce gayesini bilmeli.. Eğer ilişki kurmak istiyorsan bunu açık bir şekilde dile getirmelisin. Yaklaşımını da tavrını da bu şekilde belirlemelisin.

Bir söz bilirim. Arkadaştan Sevgili olur, Sevgiliden Arkadaş olmaz. Dost dan düşman olur ama Düşmandan dost olunmaz.  Bunları göze almalısınız. Karşınızdaki insan eğer size arkadaşlık babında destek veriyor sizinle huzurlu bir zaman geçiriyor ise bence devam etmelisiniz. Kimisi arkadaşlık kavramını değiştirip kendince bir takım haller içerisine giriyor. Bir sesli chat sitesinde Bu örneğe denk geldim : ) Sadece O kişinin rumuzunu söyleyeceğim. ”Baran” Karşı taraftaki bayanı daha yeni tanıyorum. Ki kendisine de söyledim Tehlikeli bir şahsiyet : ) Oldukça Sabırlı..

Her ne ise konumuzu özelleştirmeyelim.  demek istediğim Kolay duygular yukarıda da belirttiğim gibi var olmayan ama keyfi düşünce ile yaklaşımlardan meydana gelen saçmalıklardır.

Ve şimdi Zor duyguları Anlatmak istiyorum.

Adı üstünde Zor duygular Anlatmaya dilin varmaz. Karşında olsa başını kaldırıp bir cümle söylemeye cesaret edemezsin. Öyle her dakika Duygularından bahsedemezsin  Hatta yaşadığın duyguları bile tanımlayamaz, anlamlı cümleler kuramazsın. İçinde hep bir korku vardır ”Ya kaybedersem’‘ Geceleri uyurken dua edersin ”Allahım onu bana bağışla” diye. Bu bir günlük yada bir haftalık yada bir aylık yahut 1 yıllık değil ki dayanma gücün olsun. Her gün o korku ile yaşarsın onunla geçireceğin zamanı an ve an yaşarsın. Onu Dudaktan öpmek yerine, Başını göğsüne yaslar saçlarının kokusunu almak istersin. Onun gözlerinin içine baktığın zaman başının döndüğünü anlarsın ve bayılacak gibi olursun. İçin titrer işte bu duygular yukarıda anlattığım kolay duygulardan çok çok zor duygular. Bunları yaşadık mı ? Evet yada Hayır. Yaşayan pişman mı ? evet yada hayır. Sonucu ne olursa olsun bunlar ömür nefeslerinde hep hatırlanır.

Buda benden bir mısra. :) ”Görmezden gelin, ses etmeyin, cevap vermeyin. Sessizlik herkesi mahveder.” Saygı ve sevgilerimle Wmlik.com Ailesi. ( Bende Yaşadım bu duyguları ama Şuan Yıkılışımla beraberim. )

Sizlerde yorumlarınızda düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. icon smile Kolay Görünen Zor Duygular.

Üst Alt