Kışlık Bot ve Çizme Modelleri

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
Kışlık Bot ve Çizme Modelleri
Kısa bot modelleri, dar kotlar ile Nasıl giymeli konusu çokça tartışılanlardan ve en çok tereddüt yaşanılanlardan biri. Dar kot paçası botun içine sokulmalı mı, paça kıvırılmalı mı..? Bootie’ler bacak boyumuzu kesmeden skinny jean’ler ile nasıl kullanılmalı? Kotun paçasını ne yapmalıyız mevzusuna geçmeden önce botun bilek kısmının bileğe tam oturup oturmaması gerektiği konusuna netlik kazandırmak gerekiyor.

Seçtiğiniz botun bileği tam sarması, eğer bilekleriniz kalınsa ve bacak boyunuzda kısaysa sizi olduğundan daha Kısa boylu gösterecektir. Bu yüzden bileğinizden daha geniş bir açıklığı olan bootie’leri tercih etmekte fatda var. Özellikle bilek kısmı V şeklinde olan bileğinizi sarmayan kısa botlar ile daha iyi bir görünüm sağlamak mümkün. Diğer yandan kot paçasını botun üzerine çıkarmak veya paçayı botun içine sokmak (bilekte birikme olacağı için) çoğu zaman oldukça kötü görüntüler ortaya çıkarır. Peki dar kot ile kışlık bot nasıl kullanılmalı?

Burada 2 seçenek var aslında. Birincisi kotun paça boyunu botun başladığı yerden kestirmek, ikincisi de kotun paçasını kıvırmak. Özellikle kot paçası kıvırmak uzunca bir süredir oldukça popüler. Burada paçayı kıvırırken de dikkatli olmak gerek. Örneğin paçayı çok geniş bir parça halinde kıvırırsanız bacak boyunuzun kısa görünmesine, kalın bir parça halinde kıvırmak da bileğin kalın görünmesine sebep olur. Öncelikle paça boyu çok uzunsa çok kıvırmanız gerektiğinden mutlaka biraz kestirin. Sonrasında da yukarıdakiler gibi, botun üzerinden azıcık teniniz görünecek şekilde kıvırabilirsiniz.

Son olarak kısa botları kullanacağınız en uygun parçalardan biri de elbise ve etekler kuşkusuz. Aslında tıpkı taytlar ile kombinlerken dikkat ettiğiniz konulara etek ve kısa elbiseler ile kombinlerken de dikkat etmelisiniz. Yani etek giydiğiniz zaman bacak boyunuzu kesmemesi için çorap rengini bot rengini aynı tercih etmelisiniz.
 
Üst Alt