Kendimi Geliştiriyorum

mamiyt78

Giyim (Marka)
Tepki
22
Merhabalar,

Yaş olarak çok büyük olmasam da ortalama bir yaş diye düşünüyorum. Okul okumadığım için her meslek çok ilgi çekici geliyor.

Hangi mesleği ve nereye yöneleceğim konusunda çok kararsız kalıyorum ve şimdiye kadar bir çok şey yapıp kararımı değiştirmem gerekti. Bunun çok hoş bir şey olduğunu biliyorum ama şimdiye kadar yaptığım her işi öğrenmeden bırakmadım elektrik, garsonluk, güvenli sistemleri kamera bakım onarım, bilgisayar tamir, muavinlik, kurye. Gibi bir çok işte görev aldım basit olabilir belki ama hepsi müşteri ilişkisi ile ilgili olduğu için o kadar da kolay olmuyor.

Bir eve elektrikle ilgili arızaya gidiyorsun usta sen misin ev sahibimi belli olmuyor, her işe karışıyor bu kadar biliyorsun beni neden çağırdın? Doğru değil mi. Sabır gerektiren bir iş.
Garsonluk da öyle tabi, sipariş alıp siparişi getirmek ile bitmiyor, müşteri ilişkisi gerekmekte. Ne istediğini bilmek ve ağzının da laf yapması gerekiyor, bunu alabilirsiniz bunu da önerebilirim gibi sürekli olarak bir öneri süreci oluşuyor müşteri ile ilgili.

Kamera bakım montaj mesleği ise tamamen bilgiye ve tecrübeye dayalı, tek başıma iş aldığım oldu 14 kamera montajı yapıp devreye aldım üstelik bir kamera plaka ile kapı otomatiğini devreye sokuyor tabi bu kameranın özelliği ama sonuçta işi teslim ettim ?

Bu meslekler den güzeli metro'da muavinlikti 12-13 il gezdim yani gezdim derken otogardan otogara şeklinde bana mı özeldi bilmiyorum ama hangi ilin otogarına gitsek 2 saat sonra yol yazmışlar bir kaç arkadaşımın diğer güne yol yazdıkları bile oldu şanssızlık tabi gezemedim gittiğim illeri.

Elimin her işe yatkın olması bir çok işi isteyip öğrenene kadar elimi çekmemektir. Bence başarılı bir hayat hikayesi.

Askerden de yeni geldim 11 kasım da, şimdi bir fabrika ile iletişim halindeyim açık öğretim ile liseyi de bitireceğim 25 kredi ihtiyacı var ?

5bin tl maaş + 5 yıl sonra kesin lojman imkanı + yılda bir kere kömür ihtiyacı gibi bir çok güzel imkanı bulunmakta he bu ara da bu kadar yüksek maaş ve devlet işinden bile güzel olmasının sebebi şimdiye kadar çoğu işi öğrenmeye çalışıp ve kimsenin yüzünü kara çıkartmamak oldu. Hayatta başarılar. :P:/P:/ ❤️ ?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Öncelikle foruma hoşgeldiniz hocam, elinize sağlık uzun uzun anlatmışsınız. Hayat karşımıza birçok zorluk koyar ama önemli olan bardağın boş tarafına bakıp sızlanmak yerine, doldurmak için yolar koyulmaktır, sonra ne dereler, ne göller, ne dev dalgalar çıkar karşımıza. Kendinizi geliştirmeniz çok güzel ve hedeflerinizi de takdir ediyorum lâkin herkes böyle olamıyor, hayatta boş oturup olan biteni eleştirmek daha kolay geliyor çoğusuna, siz ise zor olanı seçmiş gibisiniz. Yolunuz açık olsun, daim olun.

mamiyt78

Giyim (Marka)
Tepki
22
Öncelikle foruma hoşgeldiniz hocam, elinize sağlık uzun uzun anlatmışsınız. Hayat karşımıza birçok zorluk koyar ama önemli olan bardağın boş tarafına bakıp sızlanmak yerine, doldurmak için yolar koyulmaktır, sonra ne dereler, ne göller, ne dev dalgalar çıkar karşımıza. Kendinizi geliştirmeniz çok güzel ve hedeflerinizi de takdir ediyorum lâkin herkes böyle olamıyor, hayatta boş oturup olan biteni eleştirmek daha kolay geliyor çoğusuna, siz ise zor olanı seçmiş gibisiniz. Yolunuz açık olsun, daim olun.
Başarıya giden hikaye önce emek vermektedir, insan oturduğu yerden de çalışmak ister ama önce emek vermesi gerekiyor. Ağzı olan konuşuyor, eleştiriyor, kendisinde olmadığı kendisi yapamadığı bir şeyi karşısındakinde gördüğünde iftira atmaya çalışıyor, aslında bizim milletimiz böyle alışılmış bir durum aslında.

Üst Alt