Karadenizde Tur :)

sinemay

Yeni üye
Tepki
0
Rize gezilecek yerler

1) Şimdi öncelikle akşam git kale de bi çay iç manzarası güzeldir, çayı da.
2) Şehirin içerisinde ziraat diye bir bahçe var. Botanikten hoşlanıyorsan gidebilirsin.
3) Çayelinde (şehre 20 km) lale lokantasına git. kavurması ve kuru fasulyesi muhteşemdir. hayır hüsreve gitme gerek yok lale lokantası daha güzel.
4) Zilkale'yi muhakkak gör. hemşin ile çamlı hemşin arasındadır. şehre uzaklığı yaklaşık 50 km dir
5) Ayder değil de fırtına vadisi görülmeye değer.
6) Hani o kadar vaktin var mı ayrıca hava güzel olur mu bilmiyorum ama fırtına vadisinin üzerindeki palovit ve elevit yaylaları var. bu yaylalardan yaklaşık bir saatlik yürüme mesafesinde bir göl var. işte orada huzur neymiş görürsün.
7) Anzer yaylası da iyi bir seçenek. ama açık söylüyorum bu mevsimde yaylalarda götün donar.
8) Şehrin içinde yemek yemek istersen Bekiroğlu lokantasına git. Kime sorsan gösterir. Sormasan da bulursun. Pidesinden yemeden dönme. Hele bir de şanslı isen kalmışsa sabah kahvaltısını da orada yapabilirsen çok şanslısın :) (kavurmasın da nasıl bir lezzet var bilmiyorum ama sabah 5 te gittiğimizde kalmadı abi bitti demişlerdi )

Artvin gezilecek yerler

1. Dolishane Kilisesi
Dolishane Kilisesi, şehrin tarihine ışık tutan önemli bir yapıdır. Kilisenin varlığı 10.yüzyıla dayandırılmaktadır. Kilise il merkezine 32 km uzaklıkta olan Hamamlı köyündedir. Kiliseye ulaşım oldukça kolaydır. Kolaylıkla ulaşacağınız bölgede gezinerek yeni yerler keşfedebilirsiniz. Son olarak Dolishane Kilisesi yakınında konaklayabileceğiniz oteller de olduğunu hatırlatmakta fayda var.
2. Cehennem Deresi Kanyonu
Artvin’in Ardanuç ilçesinde bulunan Cehennem Deresi Kanyonu, Artvin’in en görülesi yerlerinden biridir. Bu kanyon çok fazla bilinmemesinden dolayı, ziyaret edeni azdır. Dik patikalarla dolu olan Cehennem Deresi Kanyonu, Amerika’nın Arizona eyaletine bağlı olan Grand Canyon’dan sonra dünyanın en büyük ikinci kanyonu özelliğini taşımaktadır. Eğer Artvin’de bir keşif yolculuğuna çıkmayı düşünüyorsanız Cehennem Deresi Kanyonu’nu mutlaka görüp gezmelisiniz.

Üst Alt