Kanal Tedavisinde Kurum Seçiminin Önemi

beyongs

Yeni üye
Katılım
23 Ara 2017
Mesajlar
115
Tepki
0
Puan
0
Konum
Belirtilmemiş
Kanal Tedavisinde Kurum Seçiminin Önemi

Kanal tedavisi olarak bildiğimiz işlem, dişlerimizin merkezinde yer alan ve oldukça küçük yapıya ve iplik tarzı bir dokuya sahip olan pulpa adı verilen kısmın yani diş özünün çıkartılmasıdır. Pulpa adı verilen bu diş özü, hasar gördüğü zaman, hastalıklı olduğu zaman ya da öldüğü zaman kanal tedavisi uygulanarak çıkartılır. Ardından ise pulpanın yer aldığı boşluk temizlenir ve yeri doldurulur. Böylelikle dişin kök kanalı kapanmış olur. Bu sayede dişimizi çektirmek yerine sadece kanal tedavisi işlemi ile diş kaybından kurtulabilmekteyiz. Bu işlemin nerede yapıldığı ve yapan hekimin uzmanlığı oldukça önemlidir. Yanlış ellerde yapılacak olan kanal tedavileri ağız sağlığımızı olumsuz etkileyebilirler. Kanal tedavisi fiyatları yapılacak olan işlemlere ve uygulama yapılacak olan diş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Beraberinde yapılmaya ihtiyaç duyulabilecek işlemlerin de belirlenmesi ile birlikte fiyat ortaya çıkarılmaktadır.

Kanal Tedavisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Dişin merkezinde yani pulpada yaşanan hasarlar sonucunda kanal tedavisi gerekmektedir. Bu hasara ise genelde;

  • Dişlerde meydana gelen çatlamalar
  • Derin kısımlara kadar işleyip pulpaya hasar veren çürükler
  • Dişin darbe almasından kaynaklanan travmalardan dolayı pulpa hasar görebilir ya da ölebilir. Bu durumda yapılacak olan kanal tedavisi ile diş özü alınarak diş kaybı yaşamadan bu durumdan kurtulmanız sağlanabilir.
Porselen Diş Fiyatları

Kanal tedavisi dışında, porselen dişler ile de kaybedilmiş olan dişlerin yerini doldurabilir ve ya dişlerimizde ki bozuklukların giderilmesini sağlayabiliriz. Bununla beraber çiğneme bozuklukları ortadan kaldırılabilir, çene yapısından kaynaklanan konuşma bozuklukları gibi sorunlarda düzeltilebilir. Porselen dişler bir protez uygulaması olmakla beraber yapımı oldukça titizlik ve özen gerektirir. Çürük dişlerden dolayı yaşanması muhtemel olan diş kayıplarını da porselen kaplama dişler ile önlemek son derece kolaydır. Porselen diş fiyatları da yapılacak olan uygulama, protez çeşidi ve diş sayısına göre değişmektedir.

Porselen diş ve kanal tedavisi konusunda uzman ekip desteği almak önem taşır. Tüm hizmetler hakkında bilgi almak, merak ettiğiniz her konuda danışmak için www.nardent.com web sitesini kullanabilirsiniz.

Nardent.com
 
Üst Alt