İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

rucoder

Eski üye
Tepki
0

İnternetten Iyi mi Para Kazanılır?​

İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Ortalama 12 senedir internet ağı içinde yer alarak para kazanmaya başladım. Hal bu şekilde olunca da internetten para iyi mi kazanılır sorusunu da oldukca fazla duymuş oldum. Bu suali cevaplamak için kimi vakit saatlerimi vermiş olduğumda oldu. Hepimiz artık web üstünden para kazanmaya başladık sıra naturel olarak ilk kere web ortamı içinde yer almak isteyen kişilerinde hayallerini süslemeye başladı diyebilirim. Bundan dolayı bu yazımızda İnternetten Iyi mi Para Kazanılır sorunuza yanıt vereceğiz.

İnternetten Kolay Para Kazanma Yolları​

İnternetten para kazanmak isteyenler için artık detaylı bir halde anlatımım olacak. Fakat bunun için sizden tek ricam yazımı sonuna kadar okumanız olacak. Anlattığım bu şekilleri uyguladığınız takdirde sizlerde internetten para kazanmaya başlayabileceksiniz. Yazımın başlangıcında da söylediğim benzer biçimde ben bu işi 12 senedir yapıyor ve web ortamlarında para kazanıyorum. 12 senedir deneyimle beraber bilgilerimi sizlere harmanlayıp sunmak isterim.

Birinci Yılda Yaptıklarım​

Tam tarihler 2005 yılını gösterdiği zaman internetten para kazanmak için adımımı attım. İnternetten para kazanabileceğimi bir dostum söylemiş oldu ve hatta bu şekilde de kalmayıp teklifiyle geldi. Arkadaşımın 2 tane web sitesi bulunuyordu. Bana siteleri için okula gitmeden ilkin her gün 2 tane içerik yapmamı söylemiş oldu. Okuldan ilkin ya da okul sonrasında yaptığım şey ise derhal 2 tane makalemi yazmak oluyordu. O zamanlarda ki harçlığım aklıma ulaştığında ise 2 TL bulunduğunu unutmuyorum. Günden güne içeriklerimi fazlalaştırdım. O zamanlarda ise harçlığım günlük 10 TL benzer biçimde bir rakama bile çıkmıştı. Aslına bakarsanız dostum benden memnun kalmasa bu parayı almak pek mümkün olmazdı diyebilirim. 1 yıl süresince yazmış olduğum yazı sayısı ise 730 civarında oldu. Yazmaya başladık sıra daha oldukca alıştım ve makalelerimi daha süratli yazmaya başladım. Hatta pek oldukca bilgiye de yazdığım içerikler yardımıyla eriştim diyebilirim.

İkinci Yıl Yaptıklarım​

İkinci yılda birazcık daha çok ustalaşmış oldum. Bu yılda yazdığım yazı sayısı daha fazlaydı. Bundan dolayı 2006 senesinde web sitesinde de artış yaşanmış oldu. Baktığımda 2006 yılı süreci için artık içeriklerden kazandığım para 25 TL içeriklerden kazandığım para 25 TL benzer biçimde bir rakama ulaşmaya başlamıştı. Her makalemi minimum 600 kelimeden yazıyordum. Günde 4 yazı 600 kelimelik makaleyi 6 ay süresince tertipli olarak yaptım. Hatırladığım kadarıyla makalemin biri sağlıkla ilgili bir mevzudu. Senenin ikici yarısında ise her ne kadar içerik sayım aynı kalsa da almış olduğum ücret daha çok oldu. Evvel 25 TL alan ben 30 TL almaya başladım.

Üçüncü Yıl Çalışmalarım​

Üçüncü yıl çalışmalarımda ise artık 10 tane yazı yazım işleri gelmeye başlamıştı. 2006 senesinde kazanmış olduğum tüm paranın da 1 aylık paranın 100 YTL fazlası almaya başlamıştım. Bir taraftan da eğitimi tamamlamaya çalışıyordum. Bu mevzuda ailemin oldukca fazla destek bulunduğunu söylemek isterim. Ailemden uzak İstanbul yolculuğum başladı. İstanbul benim için artık yeni bir memleketti diyebilirim. Fakat ağır bir eğitim dönemimden geçmek sevdiğim işi yapmama ne yazık ki engel oluyordu diyebilirim.

Dördüncü Yıl Çalışmalarım​

Dördüncü yıl çalışmalarımda ise büyük bir PHP yazılımcısından teklif almış oldum. İşim ise içerik editörlüğünü gene devam ettirmek oldu. Google Adsense hakkında pek oldukca şey duydum. Bakalım neymiş bu Google Adsense deyip araştırdım. Google Adsense’nin para getiren kazanç kapısı bulunduğunu öğrenerek yoğunlaştım.

Beşinci yılımda ise SEO İle tanıştım. Sitelere eklemiş olduğum makalelerim kaçıncı sıraya gelmiş diye bakıyordum. Bu şekilde Bu şekilde derken günden güne yükselişe geçtim ve daha da fazla para kazanmaya başladım.

Üst Alt