Huzursuzluğun İlacı

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Tepki
62
Huzursuzluğun İlacı
Her insan sorunlar yaşar, Kimi zaman ağır olur kimi zaman da pek etki göstermez ağır olduğu zaman inanın ki altından kalkamayacağını anlarsın. Düşüncelerin değişir olumsuzlukları düşünürsün. Hayata olumlu bakmazsın Geleceğini düşünmezsin geçmişte yaşadığın kötü anlarını düşünürsün.. Kendini güçsüz hissedersin.. Geçmişte yaşadığın en güzel anı hatırlarsın ve sana huzur verir.
Bir de şöyle bir şey vardır. İnsan sevdiğinin yanında huzurlu mutlu olur.. Hayatını onunla bütünleştirdiği zaman üzerindeki o ağır yük kalkar ve ferahlarsın. Bunun adını kimse koyamaz farklı bir duygudur. Kimi ilaç der kimisi Aşk der ama sonuçta hayatını değiştiren bir şeydir..
Belki o sorunlara yenik düşer istenmeyen şeyler yaparsın.. Ama sevdiğin seni bu yoldan alıkoyar. Huzursuzluk diyoruz da bu dünya aleminin tabiatında var.. Hangi insan mutlu ? Huzurlu ?
Bu tür sorunların kaynağı ailedir.
Aile içerisinde huzursuzlukların yaşandığı anlarda insan sağlıklı düşünemez sonuçta ailen.. Onların yaptığı yanlışları düşünürsün dersin ki Bunlar benim dayanağım. Ailem.. Bunlar bana bunu yapıyor ama ne için ? ben bunları hak ettim mi ? Bin türlü şey gelir aklına..
Söz konusu aile olunca çok şey düşünüyorsun.. Çekip gitmeyi, yok olmayı hayallerde yaşamayı istersin..
Gecenin bir vaktinde uykun gelmez düşünürsün karanlığın içerisinde için içini yer.. Nefes alamazsın  gözlerini kapatmayı ve ardından uyandığında hiç birinin olmaması için dua ederek gözlerini kapatırsın..
O an sevdiğinin sesini duyarsın, Mesajını görürsün, Resmini, Yaşadığın tatlı bir anını hatırlarsın ve bir anda huzur dolar içine.. Yaşadığın tüm kötü sorunlarını unutursun..
İşte Huzursuzluğun da İlacı Sevdiğindir.

Üst Alt