Gelen var mı ?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Eski okulumda arkadaşlarla beraber yaptığımız açık kaynaklı Minecraft alternatifi bir oyun var, eski bir oyunun alt yapısını kullandık, o zamanlar Play Console hesabım yoktu diye yayınlayamamıştık, Covid çıkınca dağıldık, gelin beraber oyunu canlandıralım, reklam vs. ekleyip yayınlarız. Oyunun sarıtaş sisteminden (redstone gibi) tutun da onlarca moduna ve haritasına kadar MC'den daha fazla şeyi var, sunucu açma özelliği var. Gelin beraber projeye devam edelim. Ben temel geliştirme ve yayınlama, yönetim konularını üstlenirim, sunucu işleri için birinin vdsini kullanmamız gerek. Harita, mod, doku geliştirme için ekip gerek.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Önizleme ; Dediğim gibi bu oyun taa Win XP zamanında geliştirilmiş bir oyundan baz alındı, küçük değişiklikler yaptık, sarıtaşları varsayılan oyun modu yaptık önceden ek olarak mod indirmeniz gerekiyordu, şu anda dahili sarıtaşlar var, açık kaynaklı olduğu için bu kadar yapabildik, üstün şeyler beklemeyin ama söylemek isterim ki Minecraft'tan daha zordur, örneğin MC'deki kızıltaş sistemi ile yapılanlardan daha fazlası bizde programlama kullanarakta yapılabilir, Lua ile oyun içerisinde MC'den daha fazla şey yapabilirsiniz. Yerdeki delikleri yok sayın ? haritada deneme yapıyordum. Oyunu geliştirip, Türkiye'deki en büyük sağıtımına sahip olmak isterim bir ekiple beraber.
Screenshot_2021-10-18_140109.jpg

Screenshot_2021-10-18_140029.jpg

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Sunucu ve Texture taraflı işleri yaparım hocam biliyosun
Tamamdır, ben oyunun yeni versiyonu için çatallama yapıp bazı düzenlemelerden sonra haberdar edeceğim, birkaç kişi daha olursak ekipçe yaparız bu işi, sunucuların yönetimi sende ve varsayılan texture pack için de soru ileteceğim

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
bende varım discord sunucusu fln kurabiliriz
Tamamdır, haberdar edeceğim senin bildiklerin varsa haber verebilirsin gelen olursa herkese yer veririz sorun yok, bu arada bildiğin bir discord sunucusu var mı mizah sayfaları için vs. benim mizah hesaplarına ulaşmam gerek

Üst Alt