Exxen Nasıl Kuruldu

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
2021 yılında ailesinin evinin garajında Exxen'i kuran girişimci bugün bir milyoner şaka ya şaka. Nasıl kirulmuş olabilir ki ? Ben hikayeyi falan geçiyorum zaten çok ilginç bir hikayesi yok, sadece bu pazarı iyi tanıyan Acun Ilıcalı'nın bu halkı çözmesiyle yapılmış projesi. Şöyle ki Exxen çok eleştirildi ama bilirsimiz bunlar normal şeyler. Ben WF'de bununla ilgili konu açan ilk kişi olarak birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Öncelikle hazır script kullansalar onlara şu anki sistemden daha iyi olabilecek scriptler önerebilirdim, nulled kullansalar biel bu kadar kötü olmazdı. Ek olarak AWS'de barınıyorlar. Ben anlamadım yani kendileri "Yerelde ben alırım" demişti Netflix'e rakip olarak, AWS'ye kurulu olan ve daha ödeme sistemleri tamamlanmamış olan bir sistem nasıl Netflix'e rakip olabilir ki ? Düşünün, Netflix'in düz sade teması yok. Özel algoritmaları da var, yani izleyicinin sevebileceği şeyleri onlara önceki izledikleri aracılığıyla ömeren bir algoritmaya sahipler, milyarlarca dolar sermayeleri, kazançları var ve halihazırda milyonlarca üyeye sahipler, Netflix bundan yıllar önce kuruldu ve zor zamanlardı yani bu da deneyim demek oluyor. Halihazırda yayınlanan binlerce -belki yüzbinlerce- içeriğe sahipler, ABD tarafından destekleniyorlar ve de birçok firma tarafından ... Biraz gerçekçi olalım, rakip olmaktan mı bahsediyorduk biz ?

Ganzo

Yeni üye
Tepki
0
Yeni platform kurmak için ne önerirsiniz?

neronlly

Üye
Tepki
2
Okurken gözüm ağrıdı. Bir alt satıra atlasaydın, bi nefes alsaydın keşke.
Konuya gelecek olursak bu ülkede zengin insanın tutmayacak projesi olamaz.

Üst Alt