Ev Tekstili Siteniz

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
Ev Tekstili Siteniz
Bebeğinizin güvenliği ve sağlığı sizin için çok önemli bundan dolayı bebek yatağı tavsiye önerileri içerisinde ergonomik olmasına, bebeğinizin fizyolojik durumuna uygun olmasına ve hijyen açısından temizlenme kolaylığına bakılmalıdır. Bebekler dünyaya gelişlerini takip eden ilk 6 ay süresince gece belirli aralıklarda uyanırlar ve anne sütü içmek isterler. Bundan dolayı bebeğin beşiği ya da yatağı ilk zamanlar annesine çok yakın olmalıdır.

Çoğu süre ortopedik zeminler yeni doğan bebekler için en ideal olanıdır. Özellikle beşik seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki husus ise, beşiğin boyanması esnasında kullanılan malzemelerin bebeğin sağlığına zarar vermeyecek antioksidan malzemeler olmasıdır.

Bebeğin kendi odasında uyuyabilmesi için averaj olarak 9 aylık olabilmesi gerekmektedir. Bu süreden ondan sonra bebek artık daha büyük bir yatağa geçer, bir tek yine de annesinin odasının derhal tarafındaki odada kalması gerekmektedir. Bu süreç içinde bebeğinizin gelişiminde uygun olan yarı ortopedik yataklar çok ideal bir seçenek olmaktadır.

Bebeklere özel olarak üretilen yatakların, muhakkak ki ortopedik olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bebeklere özel yatak pedi de kullanabilirsiniz. Bebeklerin tüm yatak ürünleri 60 derecede yıkanmalı ve ayda 1 defa tertipli olarak yıkanmalıdırlar. Bundan dolayı bebek yatağı seçiminde fermuarlı ya da çıkartılabilir pede sahip yataklar tercih edilmelidir.

Yavrunuz için derhal yastık kullanımına ihtiyaç yoktur. Bebekler uyurken battaniye, yorgan ve buna benzer eşyalar yerine daha çok tulum ya da kalın pijama gibi giysilerin giydirilmesi de önerilmektedir. Bebeğiniz için yastık kullanımı sadece bebeğin yatarken destek alabilmesi için visko yastıklar ile tercih edilebilmektedir. Bunun haricinde başının altı için yastığa ihtiyaç yoktur.

Bebeğinize almış olduğunuz büyüyebilen yataklar belli bir süre geçtikten derhal ondan sonra şekil değiştirebilir ve bebeğinizin fizyolojik özelliklerine bakılırsa açılarak büyüyebilirler. Bu tür yataklar çok kullanışlıdır. Çünkü bebekler gece süresince belirli periyotlarda uyanır ve hareketlilik gösterebilirler, özellikle yatak içinde kalkar ve oturur pozisyona geçebilirler bundan dolayı belirli sürelerde yatağın büyütülmesi gerekecektir.

Yine yatakların kenarındaki korkulukların da yumuşak materyallerden yapılması önerilmektedir. Bunun için bebek yatak koruyucu da kullanabilirsiniz. Bu sayede bebeğinizin düşerek kendine zarar verme ihtimalide ortadan kalkmış olur. Ek olarak yatağın sivri köşelere haiz olmamasına dikkat etmelisiniz.
 
Üst Alt