CloudBulletin - Unutulan vBulletin Özlemini Yeniden Canlandıracak [Ön Tanıtım]

vbasic

Yeni üye
Tepki
0
vBulletin 3.8.x serisinden sonra forum sektörünün hızlı bir şekilde düşüşe geçtiğini görüyoruz. Yıllar içerisinde farklı alanlarda birçok proje geliştirmiş olsam da aktif bir forumun özlemini her zaman duyuyorum. Özellikle tabiri caizse yıllarımı verdiğim vBulletin 3.8 serisinin yok olup gitmesi beni derinden üzüyor. Uzun süredir yoğun iş temposundan arda kalan kısımlarda kolları sıvadım ve efsane forum yılımı vBulletin 3.8 serisi için yeni nesil bir tema hazırlamaya karar verdim. Bakalım unutulmaya yüz tutmuş vBulletin serisini yeniden canlandırabilecek miyiz :)

CloudBulletin Özellikleri
  • UTF-8 Kodlama, temiz, anlaşılır ve sade
  • Bootstrap 5, jQuery ve HTML5 Desteği
  • Geliştirilmiş yazı editörü
  • Hantal forum yapısı ve kodlardan arındırılmış ışık hızında bir forum
  • Blog + Forum projesi sahipleri için MoneyPress temasıyla uyumlu tasarım
  • Mobil tarafı güçlendirilmiş her tarayıcı ve cihaz ile uyumlu responsive tasarım
  • vBulletin 3.8.1 ... 3.8.11 (hayran kitlesi tarafından geliştirilen 3.8.12 ile php 7.2 desteği) tüm sürümleriyle uyumlu
  • İngilizce ve Türkçe özelleştirilmiş dil dosyaları (standart vBulletin yapısına ek özellikler eklenmekte)
  • Özelleştirilmiş forum anasayfası
  • Özelleştirilmiş forum listeleme sayfası
  • Özelleştirilmiş kullanıcı paneli ve üye sayfası
  • Anasayfa, forum listesi, konu içeriği ve üye sayfalarına özel schema.org uyumlu yapısal veri düzenlemeleri
  • vBulletin sisteminde bulunan 587 template dosyasında düzenleme ve fazlalıklardan arındırma
  • HTML, CSS ve JS dosyalarnın optimize edilmesi için CloudBulletin'e özel eklenti dosyaları
  • Özelleştirilmiş reklam alanları sayesinde Adsense uyumlu
  • Özelleştirilmiş BBCodeları
  • CloudBulletin anlatılmaz yaşanır :) çok daha fazlası...
CloudBulletin Ön Tanıtım (Demo Çok Yakında)

Forum Ana Sayfa Görüntüsü
jb0c2x0.png

Forum Listeleme Sayfası

Yönetici Görünümü

c0sufrb.png

Üye Görünümü
niu8f9p.png

Üye Profil Sayfası

Forumda ki üye profil sayfalarını Facebook benzeri sosyal paylaşım alanına dönüştürmek için henüz çalışıyorum. Artık forumlarda ki üye profil sayfalarınız kullanıcılarınızın sosyal paylaşım duvarı olacak :) Bu sayede forum etkileşimi ve üyeler arası ziyaretleşme süreci artacak.

r3bmlse.png

Yeni Konu Oluşturma Sayfası

7odtfsl.png

Yeni Kullanıcı Giriş Paneli

ez374co.png

Kullanıcı Panel Menüsü
trgrbuz.png

Üye Profil Sayfası

8iil1o3.png

Son Sözler
Henüz geliştirilmeye devam etmekte yeni güncellemeleri ve gelişmeleri paylaşmak için sık sık bu konuyu güncelleyeceğim. Herhangi bir problemle karşılaşmazsak Mart ayının sonuna doğru tamamlanmış olabileceğini düşünüyorum. Forum temasını geliştirirken kullanılmayan ve forumları yavaşlatan tüm fazlalıklardan arındırarak ilerlemeye gayret gösteriyorum.

CloudBulletin'ın sadece forum teması olmaktan çok daha fazlasına taşıma planımda önerilerinizle bana destek olursanız çok memnun olurum, finalde görüşmek üzere :)

Yunus DOGAN

yunus.web.tr
Moderator
Tepki
25
Ellerinize sağlık. Gayet başarılı.. anılarım canlandı gözlerimde bir anda :)

Üst Alt