CEO Nasıl olunur ? Hangi bölüm okunmalıdır ?

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Pek dizi takip eden birisi değilim, ne dijitalden ne de TV'de özellikle açıp izlediğim, periyodunu tuttuğum bir dizi yoktur, bazen geceleri denk gelirse öyle bir göz gezdirir bakarım TV'ye, son zamanlarda farkettim de bu CEO dizileri epey arttı ve yine farkettim de insanlar CEO olmak istiyorlar, tabii ki TV'den izledikleri kadarıyla onlara eğlenceli aşk dünyasında Porsche ile ofise gitmek hoş geliyor. Hatta CEO olmak istemmenin bir farklısı da, CEO ile evlenmek istemek, buradaki (https://www.kizlarsoruyor.com/ask-iliskileri/q15499556-ceo-ile-nasil-evlenirim) gibi ... Üniversite okuyarak üst düzey yönetici olmayı hedefleyeninde tutun da, CEO sevgili bulmak isteyene kadar varyasyonları var bunun. Gelelim doğrudan CEO olmak isteyene.

Yeni mezun genç mühendis insan kaynakları bölümünden yetkili biriyle iş görüşmesi yapmaktadır. adam genç mezuna sorar, “başlangıç için ne kadar ücret düşünüyorsunuz ?”, genç adam “yıllık 125 bin dolar” diye yanıt verir.
Adam devam eder, “peki yılda 5 hafta tatil, ücretli izinler, tam sağlık hizmeti, her altı ayda %100 zam ve siyah bir Porsche ile bu düşündüğünüz ücrete ne dersiniz ?”
genç adam sevinçle çığlık atar “şaka yapıyor olmalısınız !..”

adam, soğukkanlı bir şekilde cevap verir “evet... ama önce siz başlattınız!..”

Özet :
•CEO'luk bir meslek değildir !
•CEO'ların belirli maaşı olmak, işyerlerine göre değişir.
•CEO okunarak olunmaz, diplomasız da olunabilir ancak önemli olan damarlarınızdaki kanda yer alan yaratıcılık ve yönetim becerisi ve iş alanınızdaki deneyiminizdir.
•Her CEO'nun Porsche'si yada mâlikanesi olmayabilir, bu onun yönetim kurulu başkanı olduğu gerçeğini değiştirmez.
•CEO olmak eğlenceli yada zevkli değildir, aksine sizi eğlenceden mahrum bırakacak zamanlar geçirmenize sebep olabilir.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Her genç kızın büyük hayalleri CEO eşi olmak. Lakin bunun zevkli göründüğü kadar çilesi de çok.
Ama ne yazık ki günümüz Türkiyesi maddiyata bakıyor. Maddiyat olmadan aşk, meşk olmuyor.
Hocam CEO olmayı hedefleseler yine sorun yok ama CEO ile evlenmek hedefi de kendini aşağılamak oluyor biraz. Elbette çilesi çok, CEO dizilerdeki gibi olmuyor.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Kesinlikle öyle. Lakin hayatlarını garantiye almaya çalışıyorlar. Elbette bunu öyle düşünerek CEO eş ariyorum vs gibi arayış düşüncesi yanlış. Ama işi, gücü olan hali, vakti yerinde biri ile evlenmeyince de ciddi anlamda maddiyat sebepli tartışmalar çok oluyor.

Rabbim herkesin gönlüne göre versin inşallah.
Amin, İnşALLAH

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Baya iyi bu bir kere daha atmıştın izlemiştim çok haklı

Üst Alt