Çağlar Hosting İsimli Üyeden Şikayetçiyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bimexbilisim

Yeni üye
Katılım
10 May 2021
Mesajlar
14
Tepki
2
Puan
2
Yaş
19
Konum
İstanbul
Meslek
Bilisim
Merhaba Birkez daha insanlara güvenmemeyi çok iyi şekilde anladım belirttiğim sitenin kuruluşunda büyük emeğim geçti arka planda ancak şu zamana kadar ne olduysa içime attım arkamdan küfür ettiler takmadım iş çevirdiler takmadım

arkadaşa cihaz sattım ve söz verdiğim gün yetiştirmem gerekti ve o gün aracım yoktu otobüsle gitmek zorundaydım çekmeköyden avrupa yakasındaki comnet veri merkezine sunucuyu elimde taşıyarak götürdüm sırf arkadaşa o güne söz verdiğim için ve işini ilk kurarken vergisiz satış yapmaması gerektiğini söyledim ve bana bilindik yerleri örnek verdi vergi ödemiyorlar diye dedim sen kimseye benzeme onların başına gelmiyor senin başına gelir olay ortaklı iş yapma dedim başın ağrır dedim ve 2 3 ortak değişti neticesinde başı hep ağırdı arkadaşa babasından daha çok destek vermişimdir ve 2 günlük bir olay yaşadık gene şahısla comnette kabinim mevcut ve resthost bizim müşterimiz kabinimizde barınıyor şikayetçi oldugum arkadaşla kavgalılar r10da konu açtılar arkadaşı kötülediler felan vergisiz satış yapıyor diye aslında hepsi asılsız bakın ona bile yorum yapmadım bunaldım uğraşmak istemedim artık sonrasında resthosttan intikam almak için comnnette barınan x firmasından barınma aldılar ve local atak çıkışı yaptılar ve resthostun eski ip adresini kaçak kullanıp yapıyorlar bu işlemi sonrasında bana yazıyorlar resthosttan atak yiyoruz kemal müdehale yap diye ss atıyorlar bana network cihazına bakıyorum hat çıkışı yok exsilere giriyorum birşey yok yani ortalıkta çıkan hat yok sonrasında ıspleri arayıp şikayet ediyorlar vs olay bize kalıyor halbuki ortalıkta birşey yok o ip adresini 1 hafta önce değiştirdik bizde değil artık sesli görüşme yapıyoruz şikayetçi oldugum arkadaş sana güvenmiyorum diyor o adamın sunucusunu kapat diyor destek verme diyor dedim alperen ben adamın sunucusunu kafama göre kapatamam ortalıkta kanıt yok hizmeti duraklatamam fatura kesmişiz hizmete biz senmiyiz dedim he diyince kapatalım sonrasında olay patlıyor kendisine yazıyorum ve yaptıgını ve pişman oldugunu söylüyor bütün ekran fotoraflarını bırakıyorum ve bana yapılan ayıp karşısında siz nasıl tepki vericeksiniz



arkadaştan özür diliyerek konu açıcağımı söyledim okadar iyi niyetliyim düşünün böyle ilk defa konu açtım bu durumda olmak inanın çok üzücü

Olay Maliyeye Taşınacaktır

https://www.hizliresim.com/6bvs6hq

https://www.hizliresim.com/jvy2xhg

https://www.hizliresim.com/sxb1x40

https://www.hizliresim.com/kpbbu90

https://www.hizliresim.com/13rg483

https://www.hizliresim.com/fzvkrvo

https://www.hizliresim.com/h4oz5xq

https://www.hizliresim.com/3opxmo1

https://www.hizliresim.com/1pti92x

https://www.hizliresim.com/fx9rxku

https://www.hizliresim.com/inzaf3r

https://www.hizliresim.com/l81sixo
 

Z. Furkan Denizhan

Kurumsal Üye
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
27
Tepki
9
Puan
2
Yaş
16
Konum
Earth
Meslek
URL Shortener
Öncelikle güncel olarak sizlerle aynı sektörde faaliyet gösterdiğimizi belirtmek istiyorum.

Kendilerini yakından tanıyorum, yaptıkları elbette doğru bir davranış değil. Ancak her insan yanlış yapabilir, sonuçta hepimiz Allah'ın kuluyuz, hatasız kul olmaz. Hatalarını yüzlerine vurmaktansa, affetmek gerekir. Anlaşılan kendileri de hatalarını kabul etmemişler.

Kendileriyle geçen sene GeForce Now alternatifi bir projeye giriştik. Başlangıçta 1 adet sipariş kabul ettik. İlgili kişi ve arkadaşı H. Batuhan ...... isimli şahıs yetkili olmak istediklerini belirttiler. Kendilerine ilgili yetkileri tanımladık. Sonrasında projeyi maddi sorunlar neticesinde mağduriyet oluşturmamak adına iptal etme kararı aldık. H. Batuhan ...... isimli şahıs kendisine parayı iletmem gerektiğini, ilgili müşteriye iade sağlayacağını bildirdi. İlgili bildirim üzerine, müşterinin parasını kendisine ilettim. Sonrasında Donanım Arşivi bünyesinde faaliyet gösteren Donanım Arşivi Forum'da hakkımızda dolandırıcı olduğumuza dair bir konu açıldı. Parayı ilettiğimiz, H. Batuhan ...... isimli şahıs müşteriye parasını ileterek, dolandırıcı olduğumuzu, iadesini kendi cebinden yaptığını bildirmiş. O gün bu gündür, Donanım Arşivi Forum ortamında dolandırıcı olarak bilinmekteyim ve forumdan banlıyım. İlgili mesajda da olayın unutulmadığını, halen insanların ağzında olduğunu görebilirsiniz.



Ve son olarak ilgili şahıslar KVKK'ya aykırı bir şekilde ismimi, telefon numaramı ve sosyal medya hesaplarımı herkese açık bir şekilde paylaşmışlardır.
Burada KVVK'yı düşünerek değil, kişinin onuru zedenlenmesin diye isimlerini herkese açık şekilde paylaşmıyorum. Ama herkesin düşünce yapısı bir değil, maalesef.

Çalışacağınız insanları, müşterilerinizi dahi özenle seçmelisiniz. Aksi takdirde neler olacağı belli olmuyor. Tedbirli davranmak, tedbirli olmak lazım.

Saygılar,
İyi çalışmalar.
 

Z. Furkan Denizhan

Kurumsal Üye
Katılım
17 Ocak 2021
Mesajlar
27
Tepki
9
Puan
2
Yaş
16
Konum
Earth
Meslek
URL Shortener
Buraya ekteki kanıtı da eklemek istiyorum;

 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt