Blogger

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, foruma hoşgeldiniz öncelikle. Soru yada sorun nedir tam olarak ?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Bloggerım var ve düzenlemeler yapılması gerekiyor. 7 tane yazı yayınladım ve 1000 kişiyi geçti okuma. Ama ben bloğuma reklam verme ayarlarını yapamıyorum. Yardım edebilir misiniz.
Yardım etmeye çalışırım, sorun nedir tam olarak, reklam kodunuz mu çalışmıyor yada nereye yerleştireceğinizi mi bilmiyorsunuz ?

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Adsense kodunu nere yapıştırıcam
Blogger panelinizi açın,
Düzen yazan yere tıklayın,
Açılan alanda Sidebar yazan yerin hemen altına Gadget Ekle'ye tıklayın,
Açılan pop-up'tan HTML/Java Script'i seçin ve kutucuğa AdSense reklam kodunuzu yapıştırıp kaydedin.

Gamze

Meraklı
Tepki
2
Blogger panelinizi açın,
Düzen yazan yere tıklayın,
Açılan alanda Sidebar yazan yerin hemen altına Gadget Ekle'ye tıklayın,
Açılan pop-up'tan HTML/Java Script'i seçin ve kutucuğa AdSense reklam kodunuzu yapıştırıp kaydedin.
Evet yaptım. Kazançlar kısmına tekrar geldim. Bitti kutucuğuna tıkladım. Sonra karşıma 'sitenize ulaşılamıyor' ve altında bir sürü yazı yazıyor. Galiba giderilmwsi gereken sorun sadece bu değil

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Evet yaptım. Kazançlar kısmına tekrar geldim. Bitti kutucuğuna tıkladım. Sonra karşıma 'sitenize ulaşılamıyor' ve altında bir sürü yazı yazıyor. Galiba giderilmwsi gereken sorun sadece bu değil
AdSense hesabınız onaylandı mı ? Siteniz kabul edildi mi ?
Kazançlar kısmıyla bir ilginiz yok. Reklam görünüyorsa tamamdır. Sitenizi açtığınızda yan tarafta bir boşluk var mı yada reklam alanı ?

Gamze

Meraklı
Tepki
2
AdSense hesabınız onaylandı mı ? Siteniz kabul edildi mi ?
Kazançlar kısmıyla bir ilginiz yok. Reklam görünüyorsa tamamdır. Sitenizi açtığınızda yan tarafta bir boşluk var mı yada reklam alanı ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211120-145847_Chrome.jpg
    Screenshot_20211120-145847_Chrome.jpg
    301.8 KB · Görüntüleme: 127

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Anladım ancak buradaki konumuz AdSense olmamalı çünkü alan adınızı olması gerektiği gibi ayarlamamışsınız. Yönlendirme yapmışsınız.

Alan adını nereden aldıysanız oranın paneline gidin ve NS güncelleme alanına tıklayın ve Blogger'da Ayarlar alanındaki özel url ayarlama kısmında verilen ile güncelleyin. Siz doğrudan yönlendirme yapmışsınız.

Gamze

Meraklı
Tepki
2
Anladım ancak buradaki konumuz AdSense olmamalı çünkü alan adınızı olması gerektiği gibi ayarlamamışsınız. Yönlendirme yapmışsınız.

Alan adını nereden aldıysanız oranın paneline gidin ve NS güncelleme alanına tıklayın ve Blogger'da Ayarlar alanındaki özel url ayarlama kısmında verilen ile güncelleyin. Siz doğrudan yönlendirme yapmışsınız.
Alan adını başka biri ayarlamıştı diyebilirim. Ben hesapımı size versem ayarlayabilir misiniz

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Alan adını başka biri ayarlamıştı diyebilirim. Ben hesapımı size versem ayarlayabilir misiniz
Ayarlamaya çalışırım ancak alan adını nereden aldıysanız, onun paneli de gerek ki NS güncelleyelim.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Nerden aldığımı bulma gibi bi şansım var mı.
Yani bir firmadan satın almış olmalısınız ki kullanıyorsunuz. Bunu ya siz satın aldınız yada domaini ayarladığını söylediğiniz kişi. Kayıtlara baktığımda turhost.com'dan alınmış.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Kendisi domain aldıysa muhtemelen ns güncellemeyi de biliyordur, ona bunu yapması gerektiğiniz iletin. Reklamdan önce bu sorunu çözmeniz gerekiyor.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Üst Alt