webmaster

İçerik Editörü
Tepki
154
Yeni çıkan özellikleriyle adeta birer cep bilgisayarı niteliği taşıyan Android akıllı telefonlar neden tercih ediliyor? Hayatımızın neredeyse her alanına nüfus eden teknolojinin en önemli unsurlarının başında gelen gelişmelerinden birisi olan Android akıllı cep telefonlarının tercih edilme nedenleri arasında, fiyat uygunluğu ve gelişmiş özellikleri öne çıkıyor.

Diğer işletim sistemine sahip olan cep telefonlarına nazaran neden bu kadar çok tercih edildiği hakkındaki araştırma detaylarımız, aşağıdadır.
Android-Akıllı-Telefonlar-Neden-Tercih-Ediliyor.png

Android Akıllı Telefonlar Neden Tercih Ediliyor?
Fiyat, Android akıllı telefonlarının tercih edilme nedenleri arasındaki, en önemli etken olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki tüketicinin tek derdi cihazların fiyatları değil, üstün özelliklere rağmen fiyatların daha uygun olması oluyor. Android işletim sistemine sahip cihazlarla ihtiyaçlarını daha uygun bir fiyata görebilecek özellikte telefonların sık bulunması, tüketicinin tercih nedenleri arasındaki baş faktör olarak öne çıkıyor.

Platform farkı da, bu Android akıllı telefonların tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Yani İOS kısıtlı modellerde kullanılırken, birçok akıllı telefon markasının işletim sistemi olarak Android ile üretilmesi, doğal olarak bu cihazların sayı olarak diğer platform işletim sistemlerine sahip cihazlardan daha fazla olmasına neden oluyor. Hal böyle olunca, bu işletim sistemini kullanan cihazların tüketiciler tarafından alınma oranı artıyor.

Geliştirici sayısının fazla olması, kişisel deneyim ve uyumluluk gibi farklı birçok etmen, bu işletim sistemini kullanan telefonların daha fazla satılmasının nedenleri arasında yer alıyor.
Güvenilir-Android-Akıllı-Telefon-Markaları-300x168.png
Android Akıllı Cep Telefonlarının Tercih Edilme Nedenleri

Güvenilir Android Akıllı Telefon Markaları
Samsung Galaxy Note 9

Özellikle son çıkan modelleriyle bir akıllı telefonda olması gerekenleri günümüz şartlarında barındıran Samsung, güvenilir Android akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Piyasa da bu kadar sık tercih edilmesinin nedeni, sağlam bir yapıda güvenilir bir cihaz olmasından kaynaklanıyor.

Huawei Mate 20 Pro

Piyasaya çıktığı andan itibaren üstün özellikleriyle dikkat çeken Huawei Mate 20 Pro, fonksiyonel birçok özelliğiyle tüketicinin ilgisini çeken cihazlardan birisi olarak biliniyor. Güçlü bataryasının yanı sıra çevresel faktörlere ve işlemsel her türlü olumsuzluğa karşı, güvenle kullanabileceğiniz cihazlardan birisidir.

Asus ROG Phone

En yenilikçi Androidler arasında yer almasıyla bilinen Asus ROG Phone, güvenilir Android telefonlar listemizde yer almayı hak eden özelliklere sahip bir cihaz. Üst düzey amiral bir cihazdan piyasa şartlarına göre beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındıran cihaz, tüketiciler tarafından fazlasıyla beğenildi bile!

Bunların dışında;

• Honor 10
  • Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus
  • Huawei P30 Pro
Gibi cihazlarda, tercih edilmesi için birçok özelliğin hakim olduğu akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

lerasoft

Yazılım Uzmanı
Tepki
3
Android her türlü kullanıma uygun olduğu için diye düşünüyorum.
Crack programlar
Tüm uygulamalara erişim imkanı vs.

Üst Alt