Keşfet

Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?

AMD Radeon RX 5600 Serisi Grafik İşlemcilerini Duyurdu

Katılım
20 Ara 2019
Forum
15
Reaksiyon puanı
5
Puan
3
Yaş
22
Konum
Ankara
Web
www.pcikolog.com
Meslek
Web Tasarım & Yazılım
AMD RADEON™ RX 5600 SERİSİ DE DAHİL DÖRT YENİ MASAÜSTÜ VE MOBİL GPU DUYURDU: ÜSTÜN 1080P OYUN, NEFES KESEN GÖRSELLER VE OYUNU DEĞİŞTİREN YAZILIM ÖZELLİKLERİ
AMD, CES2020 de nefes kesen bir lansmanda bugün yaptığı açıklamayla birlikte, yepyeni AMD RDNA mimarisi ve 1080p oyunlar için üstün yüksek performanslı ve gerçekçi deneyimler sağlayan, yenilikçi yazılım özelliklerinin gücünü kullanan, AMD Radeon™ RX 5600 serisi grafik ürünlerini tanıttı.AMD Yeni Grafik İşlemcileri Nefes Kesiyor !
Yeni AMD Radeon™ RX 5600 serisi, içerisinde AMD kart üreticilerin özel tasarımlarıyla satışa sunulacak AMD Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı ve yeni Alienware™ Aurora oyuncu bilgisayarı gibi hazır sistemlerle sunulan AMD Radeon™ RX 5600 grafik kartını barındırıyor. Yeni seride aynı zamanda dünya sınıfı 1080p oyunları dizüstü bilgisayarlara getirmek için tasarlanan AMD Radeon™ RX 5600M GPU da yer alıyor. Bununla birlikte AMD, en gelişmiş yüksek performanslı oyuncu dizüstü bilgisayarlarını güçlendirmek için Radeon™ RX 5700M GPU’ları da tanıttı.
AMD RDNA mimarisi ve endüstri lideri 7nm üretim teknolojisiyle hazırlanan, yüksek bant genişliğine sahip PCIe® 4.0 teknolojisi ve yüksek hızlı GDDR6 bellek barındıran AMD Radeon™ RX 5600 serisi grafik ürünleri, ultra yüksek seviyede performans ve güç verimliliği sunuyor. Amiral gemisi AMD Radeon™ RX 5600 XT grafik kartı, rakibine göre günümüzün lider AAA oyunlarında ortalamada yüzde 20’ye kadar daha fazla performans sunarken, popüler espor oyunlarında ise yüzde 10’a kadar daha fazla performans sağlıyor.
Dünya sınıfı performans ve güç verimliliği sunan AMD Radeon™ RX 5600 serisi grafik ürünleri, daha yüksek seviyedeki AMD Radeon™ RX 5700 serisi grafik ürünlerinin tüm yeteneklerini ve gelişmiş Radeon™ Software özelliklerini sağlıyor:
  • AMD RDNA Mimarisi – Üstün performans, ölçeklendirilebilirlik ve güç verimliliği için üretildi ve oyunun geleceğini güçlendirmek için tasarlandı.AMD RDNA ile güçlendirilen Radeon™ RX 5600 serisi, bir önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisi tabanlı Radeon™ RX 590 grafik kartına göre 2.1 kata kadar daha yüksek watt başına oyun performansı sunuyor.
  • Radeon™ Boost – Dinamik olarak görüntü çözünürlüğünü düşürüp, kare oranlarını ve akıcılığı artırarak, görüntü kalitesinde anlaşılabilen bir değişim olmadan oyunu hızlandırır. 1440p’de Overwatch’ta yüzde 37’ye kadar performans artışıyla birlikte hızlı aksiyona sahip oyun sahnelerine ekstra performans sunar.
  • Radeon™ Anti-Lag – Radeon Anti-Lag giriş gecikmesini gözle görülür oranda azaltarak, Apex Legends’ın yüzde 22’ye kadar daha hızlı olmasını sağlar, böylece oynanışta rekabetçi bir avantaja sahip olursunuz.
  • Radeon™ Görüntü Keskinleştirme (RIS) – DirectX® 9, 11, 12 ve Vulkan® oyunlarında upscaling ve post-process efektleri tarafından yumuşatılan oyun içi görsellere netlik ve keskinlik sağlar. Radeon™ GPU upscaling ile çalıştığında RIS, yüksek çözünürlüklü ekranlarda keskin görseller ve akıcı kare oranları sunar.
  • AMD FidelityFX – Oyun geliştiricilerin oyunlarını güzel gösteren yüksek kaliteli işlem sonrası efektleri eklemelerini kolaylaştıran, bununla birlikte görsel kalite ve performans arasındaki dengeyi sağlayan, açık kaynaklı bir araçtır. GPUOpen üzerinden ulaşılabilen FidelityFX, Kontrast Uyumlu Keskinleştirme (CAS) özelliği sayesinde, geleneksel görsel keskinleştirme rutinleri sırasında oluşan bozulmaları en aza indirirken, düşük kontrastlı alanlardaki detayları ortaya çıkarır.
Modelİşlem ÜnitesiAkış İşlemcileriTFLOPSGDDR6Oyun Frekansı (MHz)Boost Frekansı (MHZ)Bellek Arayüzü
Radeon™ RX 5600 XT3623047.19’a kadar6GBUp to 1375Up to 1560192-bit
Radeon™ RX 56003220486.39’a kadar6GBUp to 1375Up to 1560192-bit
Radeon™ RX 5700M3623047.93’a kadar8GBUp to 1620Up to 1720256-bit
Radeon™ RX 5600M3623045.83’a kadar6GBUp to 1190Up to 1265192-bit
AMD FreeSync™ Premium ve FreeSync™ Premium Pro
Dünyanın en büyük adaptif senkronizasyon monitör ekosisteminin bu ay içerisinde 1000 adet sertifikalı monitöre ulaşması bekleniyor ve altı yıl önce tanıtılmasından bu yana hızlanarak büyüdü. Aynı anda oyuncu ekipmanlarının performansı ve çeşitliliği de dramatik olarak arttı. Bu yüzden tabanda AMD FreeSync™ kategorisi olmak üzere AMD, yeni AMD FreeSync™ Premium sınıflarıyla oyuncuların en iyi, yüksek tazeleme oranlı ve ultra akıcı oyun deneyimlerini kolay anlamalarını sağlıyor:


  • AMD FreeSync™ Teknolojisi – AMD’nin kapsamlı sertifikasyon sürecini geçen monitörler, dizüstü bilgisayarlar ve TV’ler için akıcı, yırtılmasız ve düşük gecikmeli performans sağlar.
  • AMD FreeSync™ Premium Teknolojisi – FreeSync™ sınıfının üzerinde yer alan bu teknoloji, ciddi oyunculara akıcı, yırtılmasız oynanışı, minimum FHD çözünürlükte, en az 120Hz tazeleme oranıyla ve düşük kare oranı telafisi (LFC) teknolojisine destek veren monitörleri barındırıyor.
  • AMD FreeSync™ Premium Pro Teknolojisi – Zirve performansta akıcı oynanışı, büyüleyici yüksek dinamik menzil (HDR) görsellerle sunarak, gerçek HDR deneyimini sağlar.

Kaynak: Pcikolog.com
 

Create an account or login to comment

Cevap yazmak için giriş yap yada kayıt ol.
veya

Yeni hesap oluştur

Create an account on our community. It's easy!
Üst Alt