İçerik Analizi İçin En İyi İçerik Denetim Araçları

rucoder

Eski üye
Tepki
0

İçerik Analizi İçin En İyi İçerik Denetim Araçları​

İçerik Analizi İçin En İyi İçerik Denetim Araçları

İçerik analizi, web sitenizin trafiğini çoğaltmak ve içeriklerinizin arama sonuçlarında sıralamalarını yükseltmek için oldukça önemlidir. Bu yazımızda hem web sitenizin trafiğini artıracak hem de içerikleriniz ile arama sonuçlarında daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacak içerik denetim araçlarını sizlerle paylaşacağız.

En İyi İçerik Denetim Araçları

1- SEOPTİMER

Seoptimer, parasız içerik analizi yapmanızı elde eden araçlardan biridir. Her sayfayı tek tek çözümleme edebileceğiniz Seoptimer, bu özelliği yardımıyla öteki çözümleme araçlarından daha kati ve iyi verilerden oluşan bir rapor sunmaktadır. Ek olarak sayfalarınız için hazırlanan çözümleme raporunu PDF olarak da indirmenize olanak tanımaktadır.

2- SCREAMİNGFROG

Web site analizi denildiğinde akla ilk gelen araçlardan biri asla şüphesiz Screamin Frog’dur. İçerik analizi mevzusunda da 30’dan fazla paramtereyi baz alarak çözümleme gerçekleştiren Screaming Frog en iyi içerik analizi araçları içinde içeriyor. Başlıklar, çapa metinleri, cevap süresi, meta açıklamaları şeklinde birçok paramtereyle ilgili veriyi çözümleme sonucunda elde edeceğiniz raporda bulabilirsiniz.

3- MY SİTE AUDITOR

My Site Auditor, içerik yazarlarının en büyük yardımcılarından biridir. Web siteye dahil edilebilir özelliğe haiz olduğundan bilhassa büyük ölçekli internet sayfaları için en ideal içerik denetim aracıdır. My Site Auditor ile belli bir anahtar kelime için çözümleme yapabileceğiniz şeklinde bununla birlikte genel analizde yapabilirsiniz.

4- WOORANK

WooRank, kullanıcılarına hem ücretli hem de parasız sürüm ile hizmet sunmaktadır. Vasıta, kullanımı ve tüm özellikleri ile tüm web sitelerinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.

5- SİTE ANALYZER

Site Analyzer, parasız içerik çözümleme araçları içinde yer verilmiştir. Vasıta, kullanıcılara, ayda 20 çözümleme yapma hakkı tanımaktadır. Meydana getirilen analizlere 50 değişik parametreye bakılırsa yapılır. Öteki araçlardan değişik olarak oldukca dilli siteler için tavsiye edilmemektedir.

6- DEEP CRAWL

Deep Crawl, derinlemesine çözümleme ve esnek raporlar ile ön plana çıkan bir araçtır. URL, başlıklar ve bağlantılar şeklinde değişik bileşenlere dair verilere yer vererek raporda kullanıcıya sunmaktadır. Araçla gerçekleştirdiğiniz çözümleme sonucunda kazandığınız raporda optimizasyon önerileri sunulmaktadır. Bu tavsiyeler ile içerikleriniz üstünde iyileştirmeler yapabilir ve sıralamalarınızı yükseltebilirsiniz.

7- SEO WORKERS

SEO Workers, kapsamlı çözümleme yapmanızı elde eden araçlar sıralamasında ilk sıralarda yer verilmiştir. Firefox için tasarlanmış bir eklentisi de mevcuttur. Eklenti ile kolayca analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vasıta, başlıklar, ilgili anahtar kelimeler, görseller ve URL şeklinde birçok değişik parametre için çözümleme imkanı da sunmaktadır.

8-DYNO MAPPER

İçerik analizinde kullanılan DYNO Mapper bununla birlikte web sitenizi SEO açısından negatif etkileyen problemleri tespit etmenizi de sağlamaktadır. Vasıta ile her hafta içeriklerinizi çözümleme edip, haftalık raporlar elde edebilirsiniz. Vasıta yardımıyla içerikleriniz ile ilgili sorunları tespit ederek daha iyi sıralamalar elde edebilirsiniz.

9- WEB CEO

Web CEO, yalnızca içerikleri baz alarak değil bununla birlikte tüm kriterleri baz alarak sitenizi çözümleme etmenizi sağlar. İçerikleriniz ile ilgili anahtar kelimelerden bağlantılara kadar birçok parametreye bakılırsa hazırlanmış bir rapor sunmaktadır.

10- MOZ CRAWL TEST

Internet sayfası analizinde birçok mevzuda başarıya ulaşmış analizler sunan Moz, Moz Crawl Kontrol ile içerik analizi mevzusunda da hataları tespit edebilmenizi ve içeriklerinizi optimize edebilmenizi elde eden raporlar sunmaktadır. Yinelenen içerikler, başlıklar, başlık etiketi hataları ve taranabilirlik şeklinde birçok mevzu da raporda detaylı data vermektedir. Bilhassa oldukca sayıda sayfanın analizini de kolaylıkla bu ara yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Üst Alt