CyberPanel PHP Sürüm Değiştirme

rucoder

Eski üye
Tepki
0

CyberPanel PHP Sürüm Değişiklik yapma​

CyberPanel’de PHP sürüm ve versiyon değişiklik yapma işlemi oldukça basittir. CyperPanel kullandığınız sunucularda PHP sürüm ve versiyon değişiklik yapma işleminin iyi mi ve nereden yapıldığı sizler için araştırdık. Değişik sunucu panellerinde olduğu benzer biçimde CyberPanel’de PHP sürüm versiyon değişiklik yapma işlemi oldukça rahat ve kolaydır. Birkaç kısa işlem yaparak istediğiniz sitenizin PHP versiyonunu CyberPanel kullanarak iyi mi değiştireceğinizi anlatacağız. Ek olarak CyberPanel hakkında informasyon sahibi olmayan için CyberPanel nedir ve CyberPanel için ne tür bir sistem gereksinimi olduğundan ve CyberPanel’i süratli ve tam performans alarak kullanabilmek için iyi mi sistem kurulması gerektiğinden de bahsedeceğiz. CyberPanel kurulum rehberi ve kurulum sırasından ihtiyacımız olacak komutları da sizleri için bu yazımızda hazırladık. Şimdiden keyifli okumalar.

Unutmadan bir oldukca şahıs CyberPanel ile cPanel’i karıştırıyor. CyberPanel ile cPanel aynı değil değişik bir hosting denetim panelidir.

• CyberPanel PHP Versiyonu Iyi mi Değiştirilir?
  • İlk olarak CyberPanel ‘e giriş yapıyoruz.
  • CyberPanel’e https://ipadresi:8090/ adresi üstünden giriş yapabilirsiniz.
  • Ekranınızın sol kısmında yer edinen menülerde “Web siteler” kısmının altında bulunan “Web site sıralaması” üstüne gelip bu bağlantıya tıklıyoruz.
  • CyberPanel’de PHP versiyonu ya da sürümünü değişiklik yapmak istediğiniz site adresinin yer aldığını alana gelin ve bu alanın derhal altında bulunan “Manage” yazan yere tıklayın.
  • Tıkladığımız sayfa açıldığı süre karşımıza birden fazla seçenek çıkacaktır. Çıkan seçenekler arasından “Change PHP” olan seçeneğe gelin ve üstüne tıklayın.
  • Karşınıza çıkan alandan PHP sürüm ya da versiyon değişikliği işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CyberPanel PHP sürüm ya da versiyon değişikliği işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz.

CyberPanel Nedir?​

CyberPanel tamamiyle “Açık Kaynak” olan bir parasız “Hosting” denetim sistemidir. CyberPanel’in şu an da piyasa da bulunan değişik “Hosting” denetim sistemlerin en büyük artısı ise tamamen “LiteSpeed” tarafınca piyasaya sunulan “OpenLiteSpeed” tarafınca destekleniyor olmasıdır. “CyberPanel” ek olarak “LiteSpeed” tarafınca desteklenmektedir. CyperPanel almış olduğu bu destek sunar ile piyasada ki öteki hosting denetim panellerinden bir adım öne geçmiştir. CyperPanel’in müşteriler ve kullanıcılar tarafınca sevilmesinin en büyük sebeplerin bir tanesi de CyperPanel’in kullanımının oldukca elverişli ve oldukca kolay olmasıdır.

CyberPanel Sistem Gereksinimleri Nedir?​

• Centos 7.x
  • Python 2.7.x
  • Minimum 512MB RAM (Tavsiyem 2GB ve üstü olmalıdır.)
  • Minimum 15 GB’lık bir boş alan olmalıdır.
  • Minimum 1 tane “Durağan(durgun) Ip” adresiniz olmalı.

CyberPanel Kurulumu Iyi mi Yapılır?​

CyberPanel kurulumunun başarı göstermiş bir halde gerçekleştirilebilmesi için bir üst mevzuda belirttiğimiz “CyberPanel Sistem Gereksinimlerini” karşıladığınızda güvenilir olun.

İlk adım olarak CyberPanel setup dosyalarını “wget” ile fizyolojik sunucumuza ya da sanal sunucumuza alacağız.

Bir sonrasında hamlemiz ise bilgisayarımıza indirmiş olduğumuz “CyberPanel Install” dosyasını fizyolojik ya da sanal sunucumuz üstünde açıyoruz.

• tar zxf install.tar.gz

CD komutu” ile açmış olduğumuz tar.gz dosyasından çıkan “Install” dosyasının klasörüne giriyoruz.
    cd install” kurulum komutunu yazmadan ilkin, son hamle olarak kurulum dosyamıza “chmod” vermemiz gerekiyor.
    “chmod +x install.py”
    Kurulum dosyamızı tekrardan çalıştırıyoruz “0.0.1“ yazan yere fizyolojik ya da sanal sunucunuzun “static ip” adresini yazıyoruz.
    “python install.py 127.0.0.1

Ve CyberPanel kurulum işlemini başarı ile tamamlıyoruz. CyberPanel kurulum işlemleri çoğu zaman 15-20 dakika içinde tamamlanmaktadır. Kurulum süresinin uzunluğu sunucunuzun haiz olduğu web hızına bağlı olarak değişiklik izah edebilir. CyberPanel kurulum işlemleri devam ederken “SSH”li kesinlikle ve kesinlikle kapatmayınız.

CyberPanel kurulumu sırasından yaşadığınız sorunları yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. CyberPanel için kullandığınız sistemleri de yorum olarak yazabilirsiniz.

Üst Alt