İnternetSosyal MedyaWebmaster

YouTube ile Sitenizin Ziyaretçisini Arttırma

Sitenizin ziyaretçisi düşük olabilir, hit kaynağınız sadece Google olabilir. En büyük ikinci arama motorundan hit çekmek hiç aklınıza gelmiş miydi? Google’dan sonra YouTube geliyor evet YouTube bir video paylaşım platformu olabilir ancak insanlar merak ettiklerini sadece Google’a değil YouTube’da soruyor.

YouTube ile Nasıl Site Hiti Yükseltilir?

Kendi sitenize özel bir YouTube kanalı kurun veya hali hazırda kullandığınız bir kanal varsa onu kullanın. Kanalınızın fotoğrafı, açıklaması gibi tüm ayarlarınızı yapın. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra yapılacak şey tabikide video yüklemek. YouTube’a üreteceğiniz içeriğin YouTube’da popüler yahut aratılabilecek türden olması ve video ile açıklanabilir, anlatılabilir, gösterilebilir olması gerekiyor. Video çekimi sırasına geldik, içeriğiniz bilgisayar ortamında ekran kaydı olarakta anlatılabilir veya bir kamera alıp dışarıda çekimde yapabilirsiniz bu tamamen içeriğinizin ne ile alakalı olduğuna bağlı. Video içerisinde mutlaka insanları açıklamaya yazacağınız linke tıklattıracak şeyler yapın. Videomuzu çektik, şimdi sırada yüklemek var. Videonuzu yüklerken başlık, küçük resim, anahtar kelimeleri ve açıklamasına dikkat ediyoruz. Açıklamayı çok yoğun olmayacak insanların koyduğunuz bağlantıya tıklattıracak güzel bir şekilde yazın.

youtube-ile-hit-attırma

Hit Nasıl Artıcak, Devamında Ne Olacak?

YouTube videonuz izlenmeye başlayınca yavaştanda olsa sitenize hit gelmeye başlayacak. Eğer konunuz YouTube içerisinde çok popülerse Google’dan daha fazla ziyaretçi çektiğini göreceksiniz. YouTube kanalınızın bir zaman sonra para kazanması açılacak artık sadece sitenizden değil kanalınızdan da para kazanmaya başlayacaksınız. Google’da ilk sayfada olamadığınız arama sonuçlarında ilk sayfada olacaksınız. Google bazı aramaları bir site ile göstermektense YouTube videoları kısmı ekliyor burada kendi videonuz gösterilebilir. Ziyaretçinizi kaybetmeyecek eğer kanalınıza abone olursa sitenizdeki yeni içerikle ilgili bir video attığınızda haberdar olacak ve tekrardan sitenize gelecek.