Webmaster

Webmasterlar İçin Her Zaman Alternatif Var

Webmasterlar İçin Her Zaman Alternatif Var

Ülkemizin internet girişimleri için, profesyonel veya amatör fark etmeksizin Webmasterların kendi beceri ve deneyimlerini geliştirebilecekleri, bilgilerini pekiştirerek eksikliklerini gidebilecekleri en uygun ortam şüphesiz kendi gibi insanların olduğu Webmaster Forumları’dır.

Bu forumların çeşitliliği elbette, amacı sadece bilgi edinmek ve ürettiklerini alıcıları ile buluşturmak olan bu arkadaşlarımız için çok büyük nimet. Fakat bu mecralar bazen bu ilgiyi “ bilgi paylaşımı ve gelişim” amacının üzerinde tutarak, maddi kazançları biraz daha ön plana çıkarmaktadırlar.

Bu nedenle, en büyük kitlelerin oluşturduğu bazı forumlarda son zamanlarda sırf bu önem sırası sebebiyle webmaster arkadaşlar üzerinde olumsuz görüşler oluşmasına sebep olmaktadır. Bu görüş, aslında her ne kadar alışkanlıkların kolayca terkedilemeyişi göz önünde olsa da, farklı arayışlara da itmektedir kişiler.

Arayışlar da, daha çok maddi kaygıların olmadığı, samimi ortam ve bilgi paylaşımının cesurca sergilendiği alanlara yoğunlaştırmak da bu arkadaşlarımızı. Bir internet girişimi, doğası gereği maddi kazanç beklentileriyle oluşturulur. Bunu hiç kimse, hiçbir zaman inkâr edemez. Fakat hizmet ve ürün satışlarından ziyade, üye etkileşimli alanlarda üyeler üzerinden kazançların cüzi miktarlardan daha yüksek meblağlara çekilmesi de, istenmeyecek proje stratejilerinden biridir. Zira o insanlar o projeyi canlı tutan, geliştiren, içerikleri ve paylaşımlarıyla daha geniş kitlelere ulaşmasında büyük pay sahibi olan kişilerdir. Onların bu emekleri üzerinden, zaten bir kazanç ivmesi yakalamışken, bir de onların bu üyelikleri üzerinden kazanç hedeflemek uzun vadede küskünlüklerin en büyük sebebi olarak göz önüne alınmalı.

Alternatifler sadece umut ederek değil, kendini geliştirerek “ Tekellerin “ yerini alabilir

Elbette bu tip projelerin alternatifleri, sadece bu küskün arkadaşlarımızın katılımlarıyla hedeflerine ulaşmayı planlamamalıdır. Kendi mecralarında, başta aranılacak bilgileri, en son gelişmelerin haberleri, destek amaçlı paylaşımları ve her bir üye ile özel olarak sorun & istekleri üzerine ilgilenmeleri bir adım daha yaklaştıracaktır hedeflerine. Katılım sağlayan arkadaşların, becerilerini ve kabiliyetlerini göz önüne alarak, onlara forumlarda görev vermek, aktif plan ve projelere dâhil edebilmek için davet etmek, görüş ve düşüncelerini sormak; her zamankinden daha samimi duygularla o platforma yaklaşımlarında anahtarıdır.

Unutmamalı, başarılı olanların örnek alındığı bir alanda, genç ve hevesli arkadaşlara yol göstermek, onlara el vermek sadece iş alanında değil, manevi anlamda da o arkadaşlarımızın ömürleri boyunca unutamayacakları deneyimlere sebep olur ve her zaman iyi niyetli yaklaşımlarla mükâfatını alırlar.

Teşvik ve yardım en önemli nokta

Yeni başlayanlar, senelerdir bu işin içerisinde olanlar veya profesyoneller. Hiç fark etmez. Webmaster forumlarında, ekip ruhunu geliştikçe bağların daha sıkı, daha seri üretimlerin meydana getirecektir. Bu seri üretimler, daha farklı kategorilerde belki de ücreti ile oluşturabileceklerinizden daha kaliteli içeriklerin oluşmasına da sebep olacaktır. Yanlışlar elbette olacaktır, işte bu zamanlarda tecrübelilerin yeni arkadaşlara olacak ılımlı yaklaşımları ile daha en başında sorunların çözümü gerçekleşecek ve herkesin “ en doğru bilgi” erişimi rahatlıkla sağlanmış olacaktır.

Biz bu alternatiflerin hepsini bir kefeye koymuyoruz, tekrarlamakta fayda var. Bir işin tevekkülü, o işin gereksinimlerinden sonra arzulanır. O yüzden, başta yönetici kadrosu olmak üzere, tüm Webmaster Forumu kadrosu, kendilerini her alanda geliştirmenin, stratejilerini neyin üzerine kurarak oluşturacakları iyi hesaplamalıdır.

Webmaster Forum Dayanışma ve Ticaret Platformu Webmasterforum.com.tr, webmasterlar için özgür internet ortamı ve e-ticaret imkanı sunar. Çok ...
10 numara 5 yıldız bir konu eline sağlık alternatifler oldukça zafer kaçınılmaz.