Webmaster

Webmasterforum Duyurmuştu Google Arama Konsolu Hatası

2 gün önce duyurduğumuz ve rivayetlerden oluşabileceği yönünde yorumumuz kısa süreliğine de olsa bizi yanılttı. Yaklaşık birkaç saat önce Google Arama Konsolu ’na ulaşmak isteyen webmasterlar şaşırtıcı bir hatayla karışılıştılar.

Webmaster Sektörünün En Önemli İsmi Açıkladı

Birkaç saat boyunca iletişim sağlanamadı. Bütün bu senaryoda Google Arama Konsolu polemiklerinin fitilini bir hayli ateşledi. Kimi kullanıcılar ne olduğunu dahi anlayamasa da fark eden kullanıcılar adeta ateş püskürdü. Acaba güncelleniyor mu yoksa veda mı ediyor sorusunu akıllara getirdi?

Google Arama Konsoluna erişim sağlamaya çalıştığınızda Sayfa bulunmadı hatası bir ön hazırlık mıydı? Bu seferde haksız çıkmak istemiyiz ancak Google’ın bu kadar kesin hatlarla bir hizmeti sonlandırması hiç tarzına uygun değildi. Büyük ihtimalle yeni denedikleri bir şeyler ters gitti ve kasıtlı olarak yapmadılar. Gerek gelen tepkilerden gerekse sistemsel hatadan dolayı 1-2 saat içinde Google Arama Konsolu ‘nu yeniden kullanıma sundular.

Birtakım soru işaretlerine çözüm üretmek isteyen Google’ın en kilit isimlerinden birisi olan uzman webmaster John Mueller tedirgin eden durumu yeniden Twitter’dan yanıtladı.

“Bilgilendirme yaptıkları için buradaki çeşitli kişiler için teşekkür ederim, en kısa sürede geri düzelteceğiz.”

Webmasterlar Geek Yapmayı da İhmal Etmediler