Ücretsiz Google Servisleri

bertanuzun

Kullanıcı
Katılım
13 Kas 2018
Mesajlar
15
Beğeniler
5
Puanları
13
Yaş
38
Konum
Istanbul
Cinsiyetiniz:
Erkek
Mesleğiniz:
SEO
#1
Google’ın neredeyse bütün hizmetleri bedava. Web geliştiricileri için ücretsiz olan servisleri sizler için derledik.

Google Takvim
Google’ın kullanıcılar için sunduğu ücretsiz takvim ve ajanda hizmetidir. Ekip arkadaşlarımızın etkinlik takvimini izleyebiliriz.

Google Analytics
Ziyaretçilerin davranışlarını, kampanya performanslarını, ziyaretçilerin siteye nasıl ulaştığını, hangi saatlerde ve lokasyonlarda girildiğini, en çok zaman geçirilen sayfaları, reklam verilen mecraların dönüşüm oranlarını ölçen Google’ın ücretsiz hizmetlerinden biridir.

Google Formlar
Google’ın ücretsiz şekilde anket ve form toplama hizmetidir.

Google Slaytlar
Online olarak slayt yapma ve ekiple ortak çalışma imkanı sağlar.

Google E-Tablolar
Microsoft Excell’in online hali diyebiliriz. Ortak çalışma ve düzenleme imkanı verir.

Google Dökümanlar
Online olarak döküman ekleme, ekip ile birlikte düzenleme ve çalışma imkanı tanır.

Firebase
Herhangi bir platformda geliştirilen uygulamalar için kontrol paneli ve veritabanı ihtiyaçlarını karşılar. Google’ın ücretsiz olan bu servisi, özellikle mobil uygulama geliştirenler için idealdir. Firebase SDK kullanarak geliştirilen uygulamanın 500 ayrı özelliği için sınırsız raporlama ve depolama sunar. Bu depolama kullanıcı davranışları incelenebilir.

Admob
Google’ın mobil uygulama geliştiricileri için reklam yayıncılığı sağlar. Özellikle oyunlaştırmalarda kullanılabilir. Oyun yeniden başladığında yada kullanıcı oyun içinde ceza aldığında reklamlar gösterilebilir.

AdSense
Google’ın içerik bazlı reklam yayın servisidir. Web geliştiricileri bu uygulamaya kayıt olarak hızlı bir biçimde sitesine reklam alabilir. Google Display reklamları Adsense üzerinden yayınlanır.

Blogger
Google’ın ücretsiz olarak sağladığı blog hizmetidir. Bu servis sayesinde ister herhangi bir alan adında istersek siteadi.blogspot.com şeklinde blog yayını yapılabilir.

Google Dijital Atölye
Google’ın ücretsiz eğitim servisidir. Online varlık oluşturma, arama kampanyaları geliştirme, yerel reklamcılık, mobil rkelamcılık, görüntülü reklamcılık, online mağaza kurma gibi konularda ücretsiz eğitim sağlar.

Google Benim İşletmem
İşletme kaydı yaparak insanların işimizi yada benzer işletmeleri Google arama sonuçlarında ve Haritalarda aradığında işletmemizin tanımını, telefon numarasını, yol tarifini yorumlarını karşılarına çıkartır.

Google Cloud
Google’ın tüm sitelerinin ve YouTube’un kullandığı sunucu altyapısını son kullanıcıya sağladığı bulut üst düzey korumalı sunucu hizmetidir. Kayıt olan herkese 12 ay boyunca kullanılabilecek 300 dolarlık kredi verdiği için bu anlamda ilk yıl ücretsiz sayılabilir.

Google Tag Manager
Google etiket yöneticisi kullanarak web sitemize ekleyebileceğimiz tek bir kod ile 3. Parti yazılımların etiketlerini yönetebiliyoruz.

Google Haritalar Api
Google haritaları web sitelerimize veya uygulamalarımıza entegre etmemizi sağlar. Ücretsiz sağlanan apiler: Google Haritalar Yerleştirme, Street View, Yol Tarifi, Mesafe, Coğrafi Konum, Google Yollar, Saat Dilimi.

Google Merchant Center
Google AdWords reklam vereni olan herkese, ürünlerinin Google arama sonuçlarında ücretsiz görünmesini sağlar. E-ticaret yapan siteler envanter verilerini yükleyerek tüketicilere Google arama sonuçlarında ürün ismi, ürün görseli, ürün fiyatı bilgilerini siteye girmeden gösterebilir.

Google Trends
ARama kelimelerinin ne sıklıkla aratıldığını gösteren ücretsiz bir Google Servisidir. Aranan kelimelerin yada cümlelerin hangi coğrafyada, hangi dillerde ve ne sıklıkla arandığını gösterir.

Google Web Designer
HTML5 Reklamlar, ve başka içeriği tasarlamamıza ve oluşturmamıza olanak tanır. 3D nesneler ile içerik üretebilir ve bu içerikleri zaman çizelgesinde canlandırabiliriz.
 

Alakalı Diğer yazılar

WMF - HOŞGELDİNİZ!
WMF - Ticaret, İkinci El, ve Diğer Bölümler Kullanıcılarımıza Ücretsiz Olarak Sunulmuştur.
Forumda Yardıma İhtiyacınız mı Var? Destek ve Yardım İçin Tıklayın..
Üst Alt