Şehitlerimiz üzerinden alçakça oyun

sekacan69

Kullanıcı
Katılım
8 Kas 2018
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Puanları
2
Yaş
22
Konum
istanbul
Cinsiyetiniz:
Erkek
Mesleğiniz:
webmaster
#1
Şehitlerimiz üzerinden alçakça oyun

Şehitlerimiz üzerinden alçakça oyun
26 Ekim günü Tunceli-Nazımiye Sarı Yayla mevkiinde yapılan operasyon esnasında donarak şehit olan 2 askerimiz üzerinden yapılan paylaşımlar ve yalan haberler üzerine Sosyal Medya Uzmanı Deniz Unay konuyla ilgili bazı önemli bilgilere değinerek açıklamalarda bulundu.


Sosyal medyada şehit askerlerin olduğu öne sürülen resim ve videoların paylaşımı üzerine Unay “Sosyal medya kullanıcısı olan vatandaşlarımızı sürekli uyarmamıza rağmen ne yazık ki fazla dikkata alınmadığını görmek bizleri üzüyor. Hangi konuda olursa olsun, başımıza ne gelirse gelsin bir grup hazır vaziyette bekleyip bunu olabildiğince kullanmaya çalışıyor. Milli ve manevi değerleri sömüren bu guruhvatandaşlarımızıda bu kötü emellerine alet ediyorlar. Bir paylaşım yapıldığı vakit öncelikle sakin olmalı ve resmi kurumlardan gelecek olan haberleri takip etmeliyiz.. Dediğim gibi milli ve manevi duyguları kaşıyan insanların tuzaklarına düşmemek için dikkatli olmalıyız. Bu milli olmayan ve her seferinde Ülkesini kötüleyen sosyal medya teröritlerinin ekmeğine yağ sürmemeliyiz” dedi.

ALGI OPERASYONUYLA ÜLKEYİ ACZİYET İÇİNDE GÖSTERMEK İSTİYORLAR
Resim, video ve askerlerin yetersiz malzemeyle operasyonlara çıkması üzerine kurulan bu algı operasyonu hakkında Unay “Bu tip haberleri yaparak halkın devlete karşı olan güvenini azaltmaya çalışıyorlar. Paylaşılan resim daha önce nerede ve ne şekilde çekildiği bilinmeyen bir resim. Eğer dikkatli bakılırsa ağaçların arka tarafı ve askerlerin yattığı kısım toprak altlarında çam yaprakları var ayrıca ayak uçlarında görülen kısım beton, iki parça halinde dökülmüş tabi ne kadar büyük bilemiyoruz sadece biz o iki parçayı görebiliyoruz. Bu fotoğraftaki yer operasyon yapılan yerle hiç bir alakası yok. Bu yaz özellikle doğu bölgesinde ve Tunceli Sarı Yayla mevkiinde bulundum arazi buradaki gibi değil. Ayrıca bu tarz haber yapacak yada bu konular üzerine görüş bildirecekseniz bölgeyi tanımanız gerekiyor. Tabi bunlarda bu yok bunlar için önermli olan paylaşımı yapıp algı oluşturmak yetersiz malzeme kullanıldığı bilgisini insanların zihinleri kazımak ve ülkeyi sanki bir acziyet içindeymiş gibi göstermek” diye konuştu.


BU OLAY YURTDIŞI DESTEKLİ BİR OPERASYON
Sosyal medyada açılan etiketlerle yapılan yorumları incelediğimizde ne tür bir sonuç çıktığı hakkında Unay “Olay gerçekleşip askerlerimizin şahadet haberi gelmeye başlayınca 2 etiket açılmış #donuyoruz ve #tuncelişehitleri bunları incelediğimizde #donuyoruz etiketine atılan tweetlerin % 91’i Türkiyeden, % 9’da diğer ülkelerden atılmış. bu sonuçlar gayet normal genelde üzüntülerini bilderen vatandaşlarımız tarafından kullanışmış bu etikette Amerika’dan %1.3 gibi makul tweet atılmış. Fakat #tuncelişehitleri etiketini incelediğimizde tweetlerin %75 Türkiye geriye kalan %25 Amerika’dan atılmış bu çok manidar başka hiçbir ülke den yok. Bu durum gösteriyorki bu olayda da en çok etkiyi Fetö ve ona bağlı olanlar tarafından yapılmış. Peki, bizler fetö iti olan Emre Uslu gibilerini biliyoruzda bunlara ekstradan destek verenler kim acaba ypg-pkk ya maddi ve silah yardımı yapan ikiyüzlü müttefikler olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

BU BİR ALGI OPERASYONUDUR
Unay, “Bu bir algı operasyonudur. Pkk, Ypg, Fetö bunların iç ve dış işbirlikçileri, sempatizanları ve ülkemizde terör operasyonlarından rahatsız olan tüm mecralar bizzat bu işin içerisindedir. Grup toplantısında CHP başkanı KIlıçdaroğlu yetersiz malzemeyle gittiler tezi bizi şaşırtmadı çünkü nerede ülke menfaatlerine ters işler varsa hemen orada hazır ol vaziyetinde bekleyen bir ana muhalefet partimizin varlığı herkesce malumdur.

Türk Silahlı Kuvvetleri en modern ordulardandır

Askerlerimizin yetersiz teçhizat ve malzeme kullanmaları iddiası üzerine Unay, “Bakınız sayın İçişleri Bakanı Soylu’nunda açıkladığı gibi Türk askeri en modrern silah, teçhizat ve malzemeri kullanmaktadır. Bunun aksi iddia edenler ya cahil yada bu ülkenin büyüklüğünü hazmedemeyen iç veya dış düşmanlardır. Son dönemlerdeki yerli ve milli, silah ve teçhizat yapımlarıyla gösterdik ki Türk Silahlı Kuvvetleri dünyanın en modern ordusudur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor kederli ailelerine de baş sağlığı diliyorum.” dedi.
 

Lümpen Yazar

Kullanıcı
Katılım
15 Ağu 2018
Mesajlar
32
Beğeniler
15
Puanları
33
Konum
İstanbul
Cinsiyetiniz:
Erkek
Mesleğiniz:
Bilgisayar Teknik Servis
#2
Merhaba dostum. Ben usta askerliğimi Şırnak Uludere'de yaptım. 2000'li yılların başında ordumuz henüz kurcalanmamış ve siyasete malzeme edilmemiş durumdaydı. Ben sınır bölüğünde hazır kıta Çavuşu olarak görev yaptım. Bir asteğmenin komutasında "Çevre" olarak tanımlanan mevzilerde, dağ bayır 12 saat nöbet, kışlaya dönüşte ise diğer tim görevi devralana kadar bölge kontrolü yapardık. O dönem henüz ABD Irağı işgal etmemiş, terör şimdi ki gibi dallanıp tüm coğrafyaya yayılmamıştı. Geçici ateşkes anlaşması dahilinde, tedirgin bir havanın hakim olduğu ortamdaydık ve herkes tetikteydi. Birkaç taciz ateşi vakası ve tuzaklama haricinde terör saldırısı gerçekleşmedi. O dönem henüz yeni gelişen bir teknoloji olmasına rağmen Gore- Tex termal tekstili ile üretilmiş parka ve kamuflajlar, bulunduğumuz bölgenin sert iklim koşullarında bizi soğuktan korumuştu. Gece operasyonlarında tutulan uzun nöbetlerde dahi çok üşüdüğümü söyleyemem. Biz mavi bere takardık. Bahsettiğimeşit parkaların geniş kapşonları vardı ancak görüşü azalttığından kafamıza geçirme imkanımız yoktu. Geceleri mavileri çıkarıp kulakları da kapsayan geniş haki bereleri takma imkanımız vardı. Çoğu zaman kulaklarını hissetmek isteyen her asker bu imkanı en başından kullanırdı. 2018 yılında, hem de Ekim ayında Tunceli'de iki Uzman Çavuş'un donarak ölmesi ilk duyduğumda mantıksız gelmişti. Hala da mantıksız gelmekte. Bölgede görev yapmış ve bahsettiğim özellikte kamuflajları kullanmış herkes bilir ki, o parkalarla Ekim ayında damla damla terlersiniz. Askerlik yaparken her zaman dikkatimi çeken bir husus vardı. Bizimle aynı devre birkaç arkadaş karargah destek personeli olarak görev yapıyordu. Biri de levazımcıydı. Her ay yapılan levazım sayımlarında, bazen ara sıra içinde ne tür teçhizatlar var diye merakımızı uyandıran levazım deposunun bir sayımına serbest zamanımızda denk gelmiştik. Envai çeşit silah, tüfek ve patlayıcı arasında benim dikkatimi gıcır gıcır ve hiç kullanılmamış olduğu belli olan miğferler çekmişti. Onlarca miğfer sıra sıra dizilmiş bana bakıyordu. Levazım astsubayı meraklı gözlerden sakınırcasına sayımı bir an önce bitirip levazımcı arkadaşa depoyu kapattırdı. Herkes gördüğü farklı teçhizatlardan bahsederken askerliğimin sonuna yaklaşan ben neden bir kere bile dağ bayır gezerken kafamda kumaş bere yerine o miğferlerden biri olmadığını düşünüyordum. Zaman zaman hala düşünürüm ve aradan 17 yıl geçti.
Selamlar.
 
WMF - HOŞGELDİNİZ!
WMF - Ticaret, İkinci El, ve Diğer Bölümler Kullanıcılarımıza Ücretsiz Olarak Sunulmuştur.
Forumda Yardıma İhtiyacınız mı Var? Destek ve Yardım İçin Tıklayın..
Üst Alt