MobilTeknolojiWebmaster

Telefondan Bilgisayara Dosya Göndermek?

İnternet, hayatımıza girdiğinden beri bilgisayar aracılığıyla, devamlı olarak bilgi gönderip alıyoruz. Özellikle diğer platformlarda, İnternet erişiminin kolaylaşmasıyla birlikte, birbirleriyle entegre olarak çalışmaları çok önem arz etmektedir. Artık dijital ağ kullanıcıları aktarım kablolarıyla uğraşmak istemiyorlar. Çünkü teknoloji, kullanıcıları önce kablosuz bağlantıya sonrasında da kablosuz aktarıma itti. Kablolara veda etmenizi sağlayacak olan hayat kurtaran telefondan bilgisayara dosya gönderme taktikleriyle tanışacaksınız.

WhatsApp

Facebook’un uzun süre önce satın aldığı anlık mesajlaşma uygulaması oldukça popülariteye sahip. Parlak fikirlere sahip kullanıcılar, telefondan bilgisayara dosya göndermek istediklerinde, bu yolu tercih edebiliyorlar. Uygulama her ne kadar doğrudan gönderime imkân tanımasa da sevmediğiniz bir arkadaşınızı veya grubu aracı olarak kullanabiliyorsunuz. Ardından bilgisayara geçiş yaparak WhatsApp Web aracılığıyla masaüstünüze aktarabilirsiniz.

WhatsApp Taktik 2

  • Kurban olarak seçeceğiniz bir arkadaşınızı, yeni kurduğunuz WhatsApp grubuna alın.
  • Ardından tekrar çıkartın. Evet, artık sadece siz kaldığınız için kimse rahatsızlık duymayacaktır.
  • Bundan sonra bütün bağlantılarınızı, fotoğraflarınızı, notlarınızı ve dosyalarınızı buraya aktarabilirsiniz.
  • Basit ve pratik olarak telefondan bilgisayara dosya gönderebilirsiniz.

Ya fazla sayıda cihaza sahipseniz?

Taktik 2, sadece bir mobil cihaza ve bilgisayara sahipseniz kullanışlı olacaktır. Aksi durum için yeni bir taktik daha yaratacağız.

Pushbullet

En kral taktiğimiz sizlerle. Kendinize veya başka bir arkadaşınıza, bir şeyler göndermek için en isabetli çözüm olacaktır. Bu uygulamaya tanımladığınız, tüm cihazlara bağlantı, dosya, belge gönderebilir. Ancak tek seferde 25 MB’a kadar sınırlama olduğu unutmayın.

Uygulama yüklemek istemiyorum diyenler!

Sizleri asla gözden çıkarmadık. Pushbullet, tarayıcı üzerinden bağlantı göndermenizi de kabul etmektedir. Hem İOS cihazlarınızda hem de Android cihazlarda kullanabilirsiniz. Bütün platformları desteklemektedir. Ayrıca internet tarayıcıları için yapılmış uzantılarda bulunmaktadır. Dilerseniz uzantı olarak ekleyebilir; telefondan bilgisayara dosya rahatça gönderebilirsiniz.

Webmasterforum olarak sizlere günü kurtaran taktikler vermeye devam edeceğiz. Takipte kalın ve aklınızın sınırlarının nasıl zorlanacağına şahit olun. Şeytanın aklına gelmeyecek pratik çözümlerle sizi buluşturacağız.