HaberlerİnternetMobil

Spotify Reklamlar İçin Sesli Cevap Sistemi Kullanmaya Başlıyor!

Dünya üzerinde en çok bilinen müzik dinleme platformu Spotify reklam konusunda çığır açmaya hazırlanıyor. Düzenli olarak milyonlarca kişiye hizmet veren sistem üzerindeki en yeni değişikler hemen kullanıcıya aktarılmaya devam ediyor.

Spotify en popüler müzik dinleme uygulamalarının başında gelmektedir. uzun zamandan beri tüm dünya bilinen ünlüler çalışmalarını bu alanda yayınlamaya devam ediyor. Aynı zamanda para kazanma yollarına dönüşen sektörün ayakta kalması için bu tarz hamleler yapmak zorundadır. Şimdi karşımıza çıkan çalışma ücretsiz girişleri daha fazla artırmak. Bunun içinde tek gelir kaynağı olan reklamlar kullanılacak. Sisteme giriş yaptığınızda çıkan reklamlara sesinizle katılmanız ve kaldığınız süre çok daha fazla getiri sağlamaya başlayacak. Özellikle bilinmesi gerekenlerin başında Premium adı verilen üyeler ne kadar artsa da ücret ödemeden giriş yapan milyonlarca kullanıcı hala aynı yöntemle uygulamayı kullanmaktadır.

Spotify Reklamlarındaki Değişikler Ne Anlama Geliyor?

Spotify reklam gelirleri sanıldığından çok daha büyük rakamlara ulaşmaktadır. Sayısız ülkede kullanımına izin verilen bu sistem sayesinde tüm şarkılar avcunuzun içinde olarak kabul ediliyor. Bu kadar etkili ve diğer rakiplerine oranla daha fazla tercih edilmesinin devamı adına gelişim sürmek zorundadır. En büyük maddi gelirle siteler ve uygulamalar için reklamlardan gelir. Firmalar ne kadar fazla bilgi ve tanıtım paylaşırsa o kadar etki alanı genişleyecektir. Kurulu olan sistemde tam olarak bunu destekliyor. Çok basit birkaç giriş işleminden sonra sesli yanıt vererek reklamların daha fazla getiri sağlaması hedefleniyor.

Spotify Reklamlar Adına Nasıl Bir Teknik Geliştirdi?

Spotify kullanıcı için sunduğu hizmetlerden elde ettiği gelirleri katlamayı amaçlıyor. Özellikle ücretsiz girişler için artık biraz daha katılım sağlanmasının şart olduğu açıklandı. Sadece 2 reklam üzerinden başlatılan kampanya sayesinde kullanılmakta olan çalışmalar Amerika’da devreye sokuldu.

Bu sistem sayesinde şarkı oynatmak için mikrofonun açık olması gerekecektir. Çünkü sesli olarak markanın adını telaffuz etmeden oynatma başlamayacaktır. Bunun yerine Premium üye olarak reklamlardan kurtulabilirsiniz. Normal bir kullanıcı olarak devam etmek için gereken şartları yerine getirmeniz istenecektir. Spotify zaman içinde daha farklı teknikler geliştirerek şaşırtmaya devam edecektir.