İnternetSosyal MedyaTeknoloji

Sosyal Medya Platformlarında Popüler Olmak

Sosyal medya platformlarında popüler olmak eğlenceli olduğu kadar, günümüzde insanların sosyal mecralar üzerinden gelir elde edebilmelerine de imkan tanımaktadır. Günümüzde birçok sosyal medya fenomeninin televizyon kanallarına dahi davet edildiğini düşündüğümüzde, sistematik bir popülariteden bahsetmemiz de mümkündür.

Yüzbinlerce takipçi sayısına sahip olan sosyal medya fenomenleri, profillerinden yayınladıkları reklamlar sayesinde ciddi paralar kazanabilmektedirler. Ancak biz bu yazımızda işin para kazanma kısmından ziyade, sosyal medya fenomeni nasıl olunur? Ve kişisel sosyal medya hesabı nasıl geliştirilir? Gibi soruların cevaplarını paylaşacağız.

Sosyal Medya Fenomeni Nasıl Olunur?

İnternet üzerinde ne yaparsanız yapın, başarıya ulaşmanın temel şartlarından birisi özgün olmaktadır. Yani taklitçi davranışlar yerine kendinize has bir tarzınızın olması, sosyal medya platformlarında popüler olmak için atılacak önemli adımlardan birisidir.

Fenomen olabilmek için, önemli bir takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Bunun için yapılması gerekenler, şunlardır;

  • Takipçilerinizin ortalama profiline göre yapacağınız paylaşımlar, takipçilerinizin daha fazla paylaşmasına ve sizi yeni insanlara tanıtmasına neden olacaktır.
  • Hashtag kullanımı, çeşitli aramalarda insanların sizi bulabilmesi için etkili bir yöntemdir.
  • Paylaşım sıklığına önem vermeli, aşırı sık ya da seyrek paylaşımlar yerine, etkili ama orta kararda paylaşımlar yapmak faydalıdır.
  • Kısa, ancak etkileyici paylaşımlar her zaman ilgi görmüştür.
  • Diğer fenomenlerin ya da sayfaların paylaşımlarına, konuyla alakalı ve uygun bir dille yorum yapmak, sosyal medya platformlarında popüler olmak için faydalı bir taktiktir.
  • İnsanları rencide etmeden, kullanıcı kitlenizin en fazla ilgi gösterdiği konular üzerinde paylaşımlar yapmak faydalıdır.
  • Kendinize has bir tutum seçerek, bunun üzerinde videolar ve görseller hazırlamak daha fazla insanın sizi takip etmesini sağlayacaktır.

Kişisel Sosyal Medya Hesabı Nasıl Geliştirilir?

Kişisel sosyal medya hesabını geliştirmek için, öncelikle tanıdığınız insanları eklemeye ve takip ederek işe başlayabilirsiniz.

Takip etmiş olduğunuz kişilerin gönderilerine, saygın bir dille yorumlar yapmak insanların sizi takip etmesini sağlayacaktır. Diğer insanlarda sosyal medyada fazla arkadaş kitlesine sahip olmak istemeleri sebebiyle, sizi takip etmeye başlayacaklardır.

Paylaşımlarınızda kırıcı ve aşırı tarafgirlik içeren bir dil kullanmamak ve paylaşım sıklığınızı iyi bir şekilde ayarlamakta, kişisel sosyal medya hesabını geliştirmek için dikkat edebileceğiniz hususlardan birisidir.