MobilTeknolojiYazılım

Sanal Bebek Tamagothci Geri Geliyor mu?

90’lı yılların en beğenilen ve çocukların ellerinden düşmeyen oyuncağı olarak bilinen sanal bebek Tamagothci geri geliyor mu? Ortalama bir yaşa sahip olanların hala unutamadığı 90’ların en sevilen oyuncakları arasında olan ve Türkiye’de ‘sanal bebek’ olarak bilinen oyuncak, yeni tasarımıyla ve yeni ismiyle, günümüz çocuklarında hayatını renklendirmeye geliyor.

Her ne kadar böylesine bir teknoloji çağında ne kadar tutunabileceği tartışılsa da, bir çoğunluğun vazgeçilmezleri arasında yer alacağı kesin gibi. Tamagothci On adıyla gelen oyuncak, eski dönemlere göre renkli ekranıyla da dikkat çekiyor.

Sanal Bebek Tamagothci Nasıl Oynanır?

Tamagothci nasıl oynanır? Sorusuna cevap verirken, hemen eski versiyonuna benzese de farklılıklar gösterdiği bilgisini verelim.

Oyun Tamagotchi Planet isimli uzak bir gezegenden gelen, Tamagothciler olarak tanınan yaratıklar üzerine kurulu. Oyun içerisinde bir yumurta bulmanız halinde onu yetişkin olana kadar saklayarak büyütüyorsunuz. Yetişkin dijital yaratıklar kendi aralarında evlendikten sonra, çocuk sahibi olarak çoğalabiliyorlar.

Ayrıca oyun içinde Tamagothcilere bakmak, yani bakım yapmak oyunun gereksinimleri arasında yer alıyor. Onları besleyip banyo yaptırmanın yanı sıra, normal bir çocuk gibi oyun oynatmanız da mümkün oluyor.

Sürekli ilgi isteyen bu yaratıklar, gerekli ilgi gösterilmediğinde ve belirli zamanlarda sesler çıkararak şikayetlerini belirtiyorlar. Onlara gereken ilgi gösterilmemesi halinde, bir baktığınızda onu ölmüş ya da yerlere pislemiş olarak görebiliyorsunuz.

Oyuncağın neredeyse tüm özellikleri korunurken, basit birkaç özellik eklenmesinin yanı sıra yenilenen tasarımı ve renklendirilen ekranıyla, 90’lı yıllardaki aynı yaş grubunda yer alan yeni nesil çocukların beğenisine sunuluyor.

Daha öncesinde Android cihazlar için oluşturulan oyun, eskisi kadar popüler olmasa da tatmin edici düzeyde insanların tercihine maruz kalmıştı. Şimdi ise yeniden fiziki olarak, çocukların ve oyuncaklarla oynamayı seven yetişkinlerin beğenisine sunuldu. 90’lı yıllarda evlenme özelliğinin bulunmadığı oyuncağın yeni versiyonunda, Tamagothcileri evlendirme seçenekleri de yer alıyor.

Sanal Bebek Tamagothci Ne Kadar?

Sanal bebek Tamagothci fiyatı, Android olarak oyuncağın ilk üretim yıl dönümü için hazırlanan özel serisinde 15 dolara satılmıştı.

Fiziki yani dijital ortam dışında nostaljik olarak üretilen oyun ise, satış sunumuna göre ortalama olarak 25 TL‘den satılıyor.