OyunWebmaster

Oyun Blogu Açarak Para Kazanmak

Oyun tutkunuzu, artık paraya dönüştürmenizin zamanı gelmedi mi?

Oyun oynamaya meraklı bir webmastersanız, şüphesiz ki aklınıza acaba bizde bir oyun blogu yapsak tutar mı? sorusu gelecektir. Gerçeğe ulaşabilmek için imkânsız olmadığını kafanızda bitirmeli, çevrenizdeki olumsuz eleştirilere karşı deyim yerindeyse kulak tıkamalısınız.

Oyun oynama alışkanlığı, milyonlarca insanı tek bir amaç uğruna birleştirmektedir. İnsanlar, favori olarak zamanlarının büyük bir bölümünü, bu konuda harcamaktadırlar. Günümüz dijital dünyasında, hobinizden para kazanmanız, bugüne kadar olmadığı kadar kolay.

Bütün bu işlemlerinizi, sadece bir oyun blogu sitesine sahip olarak gerçekleştirebileceksiniz. Okuyucularınız, saatler süren bölüm geçme uğraşlarından sonra eminiz ki sitenizi ziyaret edecektirler. Üstelik, temel yeterlilikte oyun bilginizin mevcut olması da kâfi.

Oyun bloggerı olmak, zamanınızı aşırı harcamadan sevdiğiniz oyunlardan para kazanmanın en harika yoludur. Uzmanlık seviyeniz, ne derece yüksek olursa olsun, ziyaretçileriniz ile etkileşimi sağlayamadığınız takdirde başarılı olamazsınız. Onlarla iletişim kurmanız ve sorularını yanıtlamanız, sektördeki birçok oyun blogu rakibinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

oyun

Pasif Gelir Sağlayacak Oyun Blogu Nasıl Açılır?

Ekonomik getiriler sağlayacak olan oyun blogu sitelerinin, en önemli ve kilit noktası kullanıcılara yarar sağlayan içeriklerin bulunmasıdır. Yani sanal alemde, milyonlarca blog arasından kendinizi biraz daha öne çıkarmanız gerekecektir. Bunu da sadece kaliteli blog içeriklerine sahip olarak gerçekleştirebilirsiniz. Makaleler, SEO’ya uygun olduğu kadar okuyucuları da rahatsız etmemelidir. Onlar için yazdıklarınızın bir değeri olmalı ve birtakım sorunları çözebilmelidir.

Başlangıç aşamasında, en sevdiğiniz oyunlar hakkında yazmaya başlamalısınız. Oyun endüstrisinin gelişimi ve yeni çıkacak oyunlar hakkında da beklentilerinizi paylaşabilirsiniz. Kullanıcıların, rehberlik ve izlenim değeri olarak sizleri tercih edebilecekleri bir profil çizmelisiniz.

Sitenizde ücretsiz içerikler sunduğunuz gibi üst düzey gamerlara hitap edebilecek Premium içerikler de üretebilirsiniz. Kullanıcılar, para ödeyerek daha fazla detaya sahip olabilecekleri hissiyatına sahiptirler. Bu nedenle de gerçek tutkunlar asla harcama yapmaktan çekinmeyecekler. Bu aşamada SEO yapınızın da profesyonel bir oyun blogu imajınızı yansıtması gerekmektedir.

oyun blogu

Oyun Blogu İçin YouTube Reklamları Şart!

Müşterileriniz ya da kullanıcılarınız, Premium içeriklerinizin neleri barındırdığını görmek isterler. Yaratacağınız, YouTube görüntülü reklamlar ile kullanıcılarınıza neler sunacağınızı bildirmelisiniz. YouTube hiç şüphesiz ki dünyanın en popüler yayın platformudur. İnternet sitenizin Premium kısımlarında, potansiyel müşterilerinizi harekete geçirebilmek oyun blogu konseptinizi zirveye taşıyacaktır.   

Ayrıca SEO konusunda da yarar sağlayacak videolu anlatım detayına önem vermelisiniz. Sitenize göndereceğiniz her bir makale, oyun incelemesi ve kılavuz için eşlik edecek kısa videolar hazırlamalısınız. Oyunun gerçek görüntülerinden oluşacak kılavuzlarınız, bu işe önem verdiğinizi kanıtlamasının yanında kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Twitch furyası göz önüne alındığında birçok kullanıcının oyun oynama videolarını izlemekten, keyif duydukları ortaya çıkmaktadır. Hem Twitch hem de YouTube üzerinden canlı oyun yayınları yapıp, kullanıcılarla etkileşim kurabilir bunun yanında bağışlarda kazanabilirsiniz.

youtube

Satış Ortaklığı

Oyun blogu sitenize, bir oyunun kolay oynanmasını sağlayan ekipmanlardan bahsedecek bir alan düşünüyorsanız, ürünü satan kuruluşların linkini ekleyerek, satış başına karlar elde edebilirsiniz. Bu alanda en otoriter seçenek kaçınılmaz olarak Amazon’un kazanç ortaklığı hizmetidir. Fakat durumunuza göre başkalarından yana da tercihte bulunabilirsiniz.

satış ortaklığı

Dijital Ürün Yaratmak ve Satmak

Oyun endüstrisinde gerçekten de ileri düzey yani niş bir bilgiye sahipseniz, dijital olarak bir ürün yaratabilirsiniz. Bunun satışını yaparak, tatmin edici rakamlarda paralar kazanabilirsiniz. Bu kimi zaman bir sesli kitap iken kimi zaman ise bir e-kitap olabilecektir. Bunun yanında eğitim seti de oluşturabilirsiniz.

Neden Alsınlar?

Bilgilerin çoğu günümüzde internette yer edinmektedir. Fakat hep beraber toptan bir bilgiye sahip olmak, insanların tercih edecekleri bir kriterdir. Bu nedenle de insanlar, ürünlerinize ilgi duyacaktırlar.

Sizlere sunmuş olduğumuz tavsiyeler ışığında, oyun blogu üzerinden nasıl para kazanabileceğinizi öğrendiniz. Sabırlı olmanız ve tüm tavsiyeleri göz ardı etmediğiniz takdirde, para sayma makinesi almanız yakındır.

satın al