GüncelİnternetWebmaster

Nasıl CV Oluşturulur?

CV OLUŞTURABİLMEK İÇİN EN İYİ SİTELER!

Her ne kadar nitelikli olursanız olun, çalışma hayatınızda öne çıkabilmeniz için dikkat çekici CV’lerle göze hoş gelmelisiniz. Microsoft Word’de ne kadar hazırlamaya çalışsanız da bazen vasat özgeçmişler yaratabilmektesiniz. Unutmayın ki CV’niz sizin karakterinizi ve kişiliğinizi öne çıkarmaktadır.

Yazımızın devamında sunacağımız internet hizmetlerini kullanarak hızlıca profesyonel bir özgeçmişe sahip olabilecekken , iş görüşmelerinizde firmalara farkınızı gösterebileceksiniz.

Zety

Eğer ücretli bir hizmete sıcak bakıyorsanız ki sizin için en uygunu olacaktır. Özgeçmişinizi yapabilmenin yanında kapak mektupları tasarlayabilmenize de olanak sağlamakta. Sunulan şablonlar her ne kadar sınırlı gibi gözükse de sınırsız olarak özelleştirebilme imkânınız bulunmakta. Bir şablonu seçtiğinizden itibaren, adım adım özgeçmişiniz oluşturmaya başlayacaksınız.Düzenlemeleriniz bittikten sonra sizlere önizleme seçeneği de sunmaktadır. CV’nizin her bölümünü ayrıntılı olarak düzenleyebileceğiniz bu hizmette hem CV indirebilir hem de çevrimiçi olarak benzersiz bir link oluşturabilmektesiniz. Hatta özgeçmişinizi kaç kişinin incelediği hakkında analitik verilerde sunmaktadır.Hizmet bize üç fiyat paketi sunmaktadır.

Başlangıç paketi ayda 5,99 $: 4 özgeçmiş şablonu sunmakta, sınırsız CV oluşturabilmenize hak tanımakta ve pdf veya txt olarak indirmenize imkân vermektedir.

Premium paketi ayda 17,99 $ : 18 özgeçmiş şablonu sunmakta, sınırsız CV oluşturabilmenizin yanı sıra bir kapak mektubu üretebilir ve çevrimiçi olarak CV’nizi barındırabilmektedir.

3 Aylık paket 34,99 $: Premium paketin tüm özelliklerinden yararlanmakta ekstra ücret ödememenize imkân sağlamaktadır.

Canva

Zaten işsiz olduğunuzu ve CV oluşturma işlemini paralı olarak almak istemeyeceğinizi düşündüğümüzden sizlere ücretsiz ve en tercih edilen Canva’yı önerebilmekteyiz.Kullanım ara yüzü çok basit olmakla birlikte herkesin kullanabilmesi üzerine tasarlanmıştır.

Canva da tasarım konusundan biraz olsa dahi anlıyorsanız boş bir sayfa açarak da başlayabilirsiniz.Tüm grafik tasarım araçlarının tek bir hizmette bulunduran Canva , temel düzeyde ki kullanıcılar için hazırda fazlaca şablonda bulundurmaktadır.Temsili olarak yaratılmış özgeçmişlere bilgilerinizi ekleyerek kullanabilirsiniz.Eminiz ki Canva tasarımları sayesinde oldukça dikkat çekeceksiniz.

Canva bizlere 1GB depolama alanını sağladığı gibi binlerce şablona da ev sahipliği yapmaktadır.

En dikkat çekici özelliklerinden biri de bütün CV’leri kategoriyle sizlere sunarak, çalışma alanınıza daha uyumlu CV’ler yaratabilmeyi amaçlamaktadır.

Sadece CV değil organizasyon afişlerinden, ücretsiz fotoğraflara kadar geniş hizmet çerçevesinde bir altyapıya sahip.

Daha fazlasına sahip olmak istiyorsanız 12,95 $’lık Canva İş paketi de bulunmakta ki CV oluşturacağınız için pek te gerek duymayacaksınız.

Kickresume

Kickresume, hizmet sağlayıcısı kullanıcılarını işe aldıran CV ‘ler tasarladığını iddia etmektedir.

Faydalı içeriklere ve oldukça fazla şablona sahip olan bir hizmet hepsinden farklı olarak oluşturduğu CV’ler sayesinde işe alınan insanları da listelemektedir. Bütün bunların yanında etkileşimli olan hizmet CV oluşturucusunun yanında CV’nizi LinkedIn’den alabilmenize de imkân tanımaktadır.

Ücretsiz olarak sunduğu pakette üç temel CV şablonu bulunmakta ve bir adet temel kapak mektubu şablonuna ulaşabilmektesiniz.

Biraz ücret ödemeyi kabul ederseniz aylık 15 $ ve yıllık 48 $ ‘lık paketler sayesinde 30 ‘dan fazla CV şablonuna ve 20 kapak mektubu şablonuna sahip olabileceksiniz.

Visual CV

Özgeçmiş, oluşturabilmenize olanak sağlamakla birlikte sizleri harika şablonlarla karşılamaktadır.

Kullanımı oldukça basit olan bu hizmette tasarımın ucu bucağı olmadığından CV ‘niz asla bir başkasınınkine benzemeyecektir.

Özgeçmişinizi kişiselleştirebilmeniz için gereken bütün araçlara sahip olmaktadır.

Daha önce hiç CV oluşturmadınız ve nasıl cv oluşturulur?  gibi sorulara cevap arıyorsanız; bu hizmet aracılığıyla etkileyici bir CV oluşturabilirsiniz.

Ödeme sağlayıp daha fazla şablona erişebilmek istiyorsanız aylık 12 $ ‘lık hizmet paketinden faydalanabilir ve 3 ayda bir ödeme sağlayabilirsiniz.