Teknoloji

LG Akıllı Ayna CES 2019′ da tanıtıldı

Aynanız yakında giyeceğiniz kıyafetleri simülasyon etmenizi sağlayacak

Çoğumuz bazı zamanlar dışarı çıkarken ne giyeceğimize karar veremiyoruz. Aynanın karşısında saatlerce giydiğimiz kıyafetlerin içimize sinip sinmediği kontrol ediyoruz. Bütün kıyafetler baştan aşağı değiştiriyor ve bunları yaparken zamanımız su gibi akıp gidiyor. En olumsuzu bazen ani şekilde bir işimizde çıkabiliyor. Tam bu anda yardımımıza koşmayı planyan LG akıllı ayna ürününü tanıttı. Ürün stant alanı oldukça yoğun ilgiyle karşılandı. Tabi ki kadın katılımcılar daha fazla rağbet gösterdi. Gerçekten de kadınlar bu aktiviteye ömürlerinin büyük bir kısmını harcamaktalar.

LG akıllı ayna, vücut şeklinize ve giyim stillerinize uygun kıyafetleri simülasyon ve yapay zekasının birleşimi sayesinde sizlere sunmakta.

Dünya’da kendi alanında ilk olmasıyla dikkatleri çekmektedir.

Üretimi tamamlandı fakat halen konsept aşamasında olması teknolojiyi satın alabilmeniz için biraz daha beklemeyi gerektirecek.

Akıllı aynamız ilk olarak CES 2019 ‘da detaylı olarak tanıtıldı.

LG’nin Akıllı Aynası boyunuzdan, bacak uzunluğunuzu hatta bel ölçünüzü dahi tarayarak bulmakta. Tüm bunları yaptıktan sonra tarzınıza ve bedeninize uygun kıyafetleri önermeye başlayacak.

Tüm bunlar LG’nin kullanıcılara vaat ettikleriydi ve genel olarak da doğru diyebiliriz sadece biraz eksik bahsedildi.

Öncelikle ölçülerin doğru olduğunu kontrol edebilmeniz adına manuel olarak da ulaşmanız faydalı olacaktır.

The Sims ya da Sanalika kıyafetleri seçiyormuş hissiyle kıyafetlerinizi denemesi için bir avatar oluşturacaksınız.

Sistem size resmi veya spor türden gömlek, kazak vb. denemek istediğiniz kıyafet türünüzü soracak.

Simülasyon mekanizması sayesiyle kıyafeti üretecek ve doğru bedenlere ulaşmış olacaksınız.

Ürünleri daha yakından inceleyebilmeniz için her açıdan gösterim elde edebilecek ve yakından detaylarını da görebileceksiniz.

Her şey güzel ve seçiminizi beğendiğini varsayıyoruz onu satın alabileceğiniz de düşünüldüğünden akıllı ayna üzerinden sipariş verebilme seçenekleri de bulunmakta.

Tanıtım sırasında sadece LF markasının kıyafetleri bulunsa da üretime başlandığında diğer giyim firmaları tarafından fazlaca rağbet görmesi bekleniyor.