Zula Oyun P2W Mıdır?

Furkan Murt

Eski üye
Tepki
67
Zula oynanır mı?

Bir süredir Zula oynuyorum, oynayacak arkadaşları oyun hakkında bilgilendirmek istiyorum.

Oyuna bir miktar para yatırdım ve pişmanım. Yatırdığım paranın karşılığı elimde olan şey koca bir sıfır.

Zula para tuzağı bir oyundur. Eşitlik yoktur. Parayı verenler M468, AWP, GLOCK 18 gibi silahları alıp size karşı %50 üstünlük sağlar.

Zula ekibi ne yazık ki kazanacağı parayı düşünüyor, sizi değil! Onlar için önemli olan gençlerin cebindeki 3 kuruş para.

Öyle ki oyunda tek atışta öldüren ve ücretsiz alınabilen keskin nişancı tüfeği bile yoktur! Para sevdasını bu kadar ileri götürmüşlerdir.

Bunun yanında oyunda şans kutuları, desteler gibi gerçek parayla ve oyun içi emekle satın alınan kumara teşvik edici şeyler bulunmaktadır.

Silahını +5 basmak için ve genel anlamda oyuna 500TL para yatıran birisi, silahını 10 defa basmasına rağmen silahı +5 olmuyor. Foruma yazıyor, şansla ilgili olduğunu söylüyorlar. Ardından diğer yazdıklarının aksine silahının buga girdiğini söyleyip düzeltme yapıyorlar. Silahı buga girmiş kaç kişi silahına + basmak için para yatırıyor siz düşünün.

Oyunda kiralama sistemi vardır, silahı gerçek para veya oyundaki emek karşılığı kiralarsınız. Oyun içi emekle kiralanan silahlar parayla alınan silahlara göre oldukça alt seviyededir.

Para verip, hızlı koşma, tepme azaltıcı gibi şeylerde alabiliyorsunuz. Yani parayı verirseniz kralsınız!

Eşit rekabet koşulları olmadığı için parayı verenler iyi oynadığını zannedip, elinde silah bulunmayanlara karşı kendini avutuyor!

Para vermeden oynanmıyor mu peki? Oynanıyor elbette. Fakat oyun sırasında parayı basan biri girip sizi durmadan öldürebilir ve oyun zevkinizi elinizden alabilir. Ki bu her zaman böyle.

CS GO gibi dünyaca ünlü bir oyunu bile 25TL verip satın alabiliyor, eşit koşullarda oynayabiliyorsunuz. Fakat Zulada 25TL verince elinizde olan şey koca bir sıfır.

İyi Oyunlar!!

Üst Alt