Zamanda Yolculuk...

sluqzor

Yeni üye
Tepki
0
ZAMANDA YOLCULUK (PARA BÖLÜM 1)
Bir işim, geçinmeme yetecek kadar bir gelirim, bir evim bir arabam yokken sırasıyla bunlara sahip olmanın hayalini taşıyordum içimde.
Sırayla gitmeliydim, hayallerime ulaşabilmem için paraya ihtiyaç vardı. Bu para nasıl kazanılırdı: önce bir işim olmalıydı ama bu iş beni hayellerime götürecek gelire sahip olmalı. Ne yapmalıyım, ne yapmalıyım ki çok para kazanabileyim. Aslında soru temelde yanlış. Para kazanınca mutlu olacağını sanır insanlar, ama öyle değildir. Hedef paraya ulaşmak olmamalı bence, nasıl çok param olur, sorusu yerine ben nasıl mutlu olurum, olmalıdır. Yapacağın iş, seçeceğin meslek sevmediğin bir işse belki para kazandırır ama kesinlikle mutlu etmez.
fd6b501233ed0be974df6aca36073d19.jpeg

Neyse, bu hayalle harekete geçtiniz, özel sektörde bir iş bulursanız kazanacağınız para belli, bir devlet dairesinde iş bulursanız bir üst gelire sahip olacaksınız.
Çabalıyorsunuz sınavlara giriyorsunuz ve nihayetinde tapu müdürlüğünde bir memuriyet elde ediyorsunuz.
Çok mutlusunuz, artık bir işiniz var, sigortanız olacak düzenli bir geliriniz olacak. Bu heyecanla işe başlar ay başını dört gözle beklersiniz ilk maaş yerde bulunmuş bir para gibi sevindirir ama benim ilk maaşımdan yüzde 25 kesinti olduğu için henüz ilk aydan evdeki hesabım çarşıya uymamıştı.
Olsun gelecek ay tam alırım. Alınan ilk maaşla sözler yerine getirilir henüz ilk haftada para tükenir ve henüz elinize geçmemiş ikinci ayın maaşından harcamaya başlarsınız.
2. ayın maaş zamanı gelince parayı aldığınız gibi borçlara ödersiniz, daha ilk günden elinizde 5 kuruş bile kalmamıştır. 3. ayda maaşın tamamını borçlara ödediğiniz halde borcunuz kapanmadı. İyisi mi bir kredi çekeyim şu borçları ödeyeyim bu krediyle birkaç ihtiyacımı da karşılar taksitler halinde öderim, der ve maaşınızın 5 katı tutarında kredi çekersiniz. Bu kredi sizi çok rahatlatmıştır, bir süre rahat uyursunuz ama işler boka sarmıştır, haberiniz bile yok. İlerleyen aylarda bir kredi birkaç kredi kartı daha lazım olacak.
zamanyolculuk-1200x900.jpg

Ulen ne hayallerle girmiştim bu işe borcum bitmek tükenmek bilmiyor, bir işim oldu, işim olunca bir ev bir araba alacak. Mutlu mesut yaşayıp gidecektim, lanet olsun keşke işsiz olsaydım, daha az sorunum vardı, diye geçirirsiniz içinizden.
Olmadı zaman makinesine girip en başa dönmek istiyorum, seçtiğim yol beni hayallerime götürmeyecek aksine mutsuz edecek.
En başa döndüm, bir iş sahibi olmak beni hayallerime götürmedi, bunun başka bir yolu olmalı.
Küfrediyorum kendime ulan keşke okulda biraz inek olsaydım. Cebimde 25 kuruş yok, kurduğum hayallere bak. Hayaller için para almıyorlar kurabilirim. Bill gatesin, fakir doğmak sizin suçunuz değil ama fakir ölmek sizin suçunuzdur, lafı aklıma geliyor, fakir ölmek istemiyorum, suçlu olmak istemiyorum.
zamanda-yolculuk-saat.jpg

Tamam, karar verdim. Annemin nicedir sözünü ettiği kızla evlenecek, düğünümde takılan takıları bozdurup bir yapacaktım, ne de olsa bütün zenginler ticaretle uğraşıyor. Evliliğimi zengin olma aracı olarak kullanacaktım. Düğünüm yapıldı evlendim, ev tuttuk eve eşyalar alındı, borçlanmışım haberim olmadan. Babam benim yerime plan kurmuş, düğün masraflarını eve harcanan paraları ödemek için benim düğünümde takılan takıları satıp borçları ödeyecekmiş. Mecbur takıları çıkarıp babama verdik. Elimde bi bok kalmadı, elimde kalan tek şey istemeyerek evlendiğim bir karım ve bir kamyon sorumluluk. Ölmek istiyorum, ya da zaman makinesine girip yine en başa dönme hakkımı kullanacağım. Ölmekten vazgeçtim zaman makinesine girip en başa döndüm. Oh be dünya varmış, yine işsizim yine beş parasızım, 25 kuruşum da yok zaman makinesine attım.
Bu son hakkım. Bir daha geri dönemem bu sefer başarmalıyım....

Arkadaşlar buraya kadardı isteyenlere link verebilirim.

miranekmen

Yeni üye
Tepki
0
Beğendim 2. bölümü bekliyorum emek verildiği her tarafından belli.Yeni bölümleri pm yoluyla atarsanız çok mutlu olurum...

Üst Alt