webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Konum
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
YouTube video paylaşım sitesinde başarılı olmak için yapılması gerekenler başlıklı bu yazımızda, dünyanın en büyük video içerik paylaşım sitesi olan YouTube üzerinde daha geniş kitlelere ulaşmak ve bunun bir sonucu olarak daha çok para kazanmak için gerekli olan kritik konulara yer verdik.
1584820530436.png

Dünya genelinde popüler olan ve herkes tarafından kolaylıkla video paylaşılmasına imkan veren YouTube, aynı zamanda işin peşini bırakmayıp başarı sağlayanlar için önemli bir gelir kapısı haline gelmiştir. Günümüzde ünlü YouTuberların tamamı, birçoğumuzun hayal dahi edemeyeceği paraları YouTube kanalları sayesinde kazanmaktadır.

Bu platformda başarılı olan kişiler bir yandan eğlenirken, diğer yandan ise müthiş paraları kazanmaktadır. Ayrıca yeteneklerine güvenen kişilerin ünlü olabilmesi için büyük fırsatlar sunan YouTube, hiçbir maliyete gerek kalmadan ünlü olmanızı sağlayabilir. Youtube yeteneklerinizi sergileyerek, bir anda yıldızınızın parlamasını sağlayabilecek konumda bir platformdur.
Youtube'da Başarılı Olmak için Yapılması Gerekenler
Aşağıda vereceğimiz önerileri dikkate almanız durumunda, kısa sürede video paylaşım sitesindeki YT kanalının popüler olmasını sağlayabilir ve hatta para kazanmaya başlayabilirsiniz. Vereceğimiz önerilere yeteneklerinizi de dahil ettiğiniz sürece, burada başarılı olmamanız imkânsızdır.

Kanalınızın İsmi
Öncelikli olarak açacağınız kanalının ismi, herkes tarafından hatırlanacak ve kolay telaffuz edilebilir bir isim olmalıdır. Böylelikle kanalınıza daha önce gelen insanların, sonrasında içeriklerinizi tekrar izlemek sizi daha kolay bulacaktır. Ya da tavsiye etmek istemesi durumunda, daha kolay hatırlanmasına imkan verecektir.

Kanal Görselleri
Kanalınızın kapak ve profil fotoğraflarının orijinal olması, insanlara profesyonel bir hizmet verdiğiniz izlenimini yansıtacaktır. Web tasarım hizmeti sağlayan kişilerden alacağınız ücretli yardım sayesinde, YouTube kanalınıza güzel bir görsel ve logo yaptırabilirsiniz. Böylelikle içeriklerinizle birlikte kanalınızın tüm unsurları, kaliteli olacaktır.

Düzenli Paylaşımlar Yapın
YouTube'da başarılı olmak için yapılması gerekenler arasında önem vermeniz gereken bir başka husus ise, paylaşımlarınızı daha düzenli bir şekilde yapmaya özen göstermektir. İnsanların beklentisini boşa çıkarmadan belirli aralıklarla paylaşım yapmak, daha hızlı bir şekilde insanlar arasında tanımanızı sağlayacaktır.
1584820554254.png

Örneğin bir gün 5 içerik birden paylaşıp ardından 2 ay hiç video paylaşmak yerine, 10 günde bir video paylaşmak daha verimli olacaktır. Burada önemli olan, insanların sizin hangi aralıklarla video paylaşımı yaptığınızı bilmesidir.

Özgün İçerikler
İnternet üzerinde yapacağınız tüm işlerde, özgün içerik üretimi başarıya ulaşmak için hayati önem taşımaktadır. Özellikle YouTube gibi platformlarda tamamen kendinizin tasarladığı videoları paylaşmak, insanlar tarafından daha fazla ilgi görmenizi sağlayacaktır. Hem de, daha yüksek maddi kazançlar elde etmenize imkan tanıyacaktır.

Başkalarının paylaşmış olduğu videolar üzerinde basit değişiklikler yaparak yeniden paylaşmak, adeta boşa kürek çekmek olacaktır. Eğer ki emeğinizin karşılığını almak ve kısa sürede ilerlemek istiyorsanız, tamamen özgün videolar hazırlamanız sizi öne çıkaracaktır.

Kaliteli Paylaşımlar
Paylaşacağınız videolarının ses ve görüntü kalitesinin oldukça iyi olması, YouTube'da başarılı olmak için yapılması gerekenler arasındadır. Nasıl ki siz görüntü ve ses kalitesi berbat olan bir videoyu izlemek istemiyorsanız, diğer insanların da aynı beklentiler içerisinde olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle eğer ki YouTube üzerinde ciddi işler yapmak gibi bir planınız varsa, mutlaka kaliteli bir video kaydedici ve mikrofona ihtiyacınız olacaktır.

Konu Seçimi
Son olarak YouTube video paylaşım platformunda başarılı olmak için yapılması gerekenler arasında, YouTube kanalınızın konusunun iyi bir şekilde belirlenmiş olması gerektiğini söyleyebiliriz.

İnsanların ilgisini çekmeyecek konular üzerine yoğunlaşmak, abone ve izlenme sayınızın olduğu yerde saymasına neden olacaktır. Bu yüzden konu seçimi, öncelikli olarak tercihleriniz arasında değerlendirmeniz gereken şeylerden biridir.
 
Üst