Celil

Webmaster Forum
Admin
Ticaret
4 (100%)
Katılım
5 May 2019
Forum
731
Reaksiyon puanı
325
Puan
63
Yaş
16
Konum
İstanbul
Youtube Kanal Nasıl Kurulur?

Her geçen gün YouTube'u olan ilgi arttıkça YouTube kanalı nasıl kurulur soruları da artmış bulunmaktadır. Tabii YouTube'un çok geniş kitlelere ulaşmak için milyarlarca kullanıcısı ve milyarlarca giriş olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Dünyanın neredeyse üçte birine hitap eden çok ciddi bir kitleyle hareket ettiğini günümüzde bilmeyenimiz yok. Tabii ki burada önemli olan noktalardan bir tanesi YouTube kanalınızı nasıl yönlendirileceğiniz. Sonuç itibariyle YouTube kanalımızın var olması demek aslında her şey demek değil. YouTube kanalınızda doğru bir şekilde yüklemek ve görüntülerinizi doğru bir kaliteli kullanıcılarınıza sunmanız gerekmektedir. Ama tabii ki bunların başında YouTube kanalını açmaktan geliyor.

Webmaster forum olarak sizlere bu yazımızda hesabı nasıl açacaksınız ve bu kanal işlemlerinizi nasıl yapacaksınız bunlar hakkında bilgi vermeye gayret göstereceğiz.

YouTube Kanalı Nasıl Kurulur? Nasıl Açılır?

YouTube kanal nasıl kurulur sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. YouTube'a tarayıcınız ile giriş yaparak rahatlıkla istediğiniz tüm videoları izleyebilirsiniz. Google hesabı sayesinde bu platform üzerinde istediğiniz kanala abone olabilir ve onu takip edebilirsiniz. Aynı zamanda da yine Google hesabınızda isterseniz kendi kanalınızı açarak kendi yayınlarımızı başlatabilirsiniz. Burada video paylaşma yapabildiğiniz gibi aynı zamanda canlı yayın yapma şansına da sahip olduğunuzu görürsünüz. Burada kendi adınızı kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda bir marka veyahutta şirket ismi de kullanma şansına sahip olursunuz. Hatta bir Google hesabı ile birden fazla YouTube kanalı açma şansına da sahipsiniz.

YouTube kanalı açma ya da YouTube kanal nasıl kurulur sorularını ise öncelikli olarak kişisel hesabınızdan yani Gmail hesabınızdan YouTube'da oturum açmanız gerekmektedir. Google hesabınız yoksa önce Google'dan bir hesap açmanız gerekmektedir. Google hesabınızı açtıktan sonra sol üst köşedeki seçeneklerde kanal oluştur bölümüne gitmeniz gerekiyor. YouTube sayfasında kanalı oluştur bölümüne gittikten sonra marka ve hesap haklarımızı girmeniz gerekiyor. Marka ve hesap adı derken şunu da söylemek. Önemli olan sadece isminizi değil isterseniz açacağınız kanal ile ilgili farklı espri düzeyde bir yaklaşımla ile kanal ismi oluşturabilirsiniz.

Bu isimleri girdikten sonra kanalınız oluşturulmuş olmaktadır. Bundan sonra yapmanız gerekense bu kanalın özelleştirmeleri bu ayarları hakkında bilgi sahibi olmaktır.

youtube kanal nasıl kurulur


YouTube Kanal Ayarları Ve Düzenlemesi

YouTube kanal nasıl kurulur konusunda gerekli bilgileri aldıktan sonra elbette ki sizlerin bu kanallar üzerinden yapacağınız videolar kadar kanalınızın özellikleri de önemlidir. Nasıl ki televizyon kanallarında belirli logolar varsa sizin kanalınızı da bir logosu olmalı ve yayınınız bu kalite ile kullanıcıya ulaşmalıdır. YouTube kesinlikle kalitesiz içerikleri beğenmemekte ve ön plana çıkartmamaktadır. Bu anlamda giriş yaptıktan sonra kanalınızda videolar kanalda oynatma listeleri hakkında ve tartışma diye farklı bölümler görürsünüz. Bu alandan öncelikli olarak içerik stüdyosu ve kanal özelleştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kanalı özelleştir sekmesini kullandığınızda öncelikli olarak kanalınıza bir resim kanal ayarları ve kanal açıklaması kısmı olduğu olması önemlidir. Sonuç itibariyle kanalımızı ziyaret eden kullanıcı bunu gerekmektedir. İlgi çekici fotoğraflar ve açıklama metinleri kullanmak size çok şey kazandıracaktır. Tüm işlemler kontrol panellerinden gerçekleştirilmektedir ve içerik stüdyosu da bu anlamda önemlidir. Sizin sunmuş olduğunuz içerikleri buradan takip etmeniz sağlanarak daha sağlıklı sonuçlar alınacaktır.
 
Üst Alt