Yaşamda Gülümseme Nedeniniz ?

WebmasterForum

Coder / Web Uzman
Yönetici
Tepki
62
Yaşamda Gülümseme Nedeniniz ?
Yaşam acısı ile tatlısı ile fedakarlıklar, anlamlı yada anlamsız duygularla bizlere koşullar sunar. Bu koşullar içerisinde konumuzun başlığında olduğu gibi gülümseme nedenimizi ele almak istedim.  Bu konumuzun başlığını Değerli biri önerdi onun önerisi üzerine konumuza dahil etmek istedim.
Acaba mutlu muyuz ?
Mutluluk denildiği zaman, kişinin bedensel ve ruhsal mutluluğundan bahsedelim öncelikle. Bedensel mutluluk denildiği zaman ki benim tabirim bu.. Kimisi ilgi görmez bedensel olarak alt seviyededirler. Ben Çirkin tabirini kullanmıyorum. Çünkü hakaret etmeyi sevmiyorum hele ki söz konusu insanlar ise..!
Bu bedensel alt seviyelerde olan yüreği güzel insanlar bedenlerini beğenmezler ve mutluluklarını kendileri karartır kısıtlarlar. Bu doğru bir tavır değil ama laf anlatamazsın.. Her insan İlgi görmek ister..  Var oluşun zaten ayrıca bir mutluluktur Unutmamalısın.. !  Bu faktör karşısında gülümseme olasılığınız pek kalmıyor..!
Birde ruhsal mutluluk vardır.  Duygu kavramını içine işleyen duygu ve düşüncelerine güvenen ve karşı tarafında güven sağladığı bir yaşam tarzında insan ruhsal mutluluğu hissettirir ve yaşar.
Görmüşsünüzdür. Yolda ağzı açık gülümseyerek mutlu bir görüntü sergileyen bayanları, bayları işte onlar bir örneğidir bu parçanın..
Hayat sana ne verirse versin içerisinde acı da olsa tatlı da olsa güçlü durmalısın ve mutlu olmalısın. Seni yıpratmak isteyen adımlara kanmamalısın. Zaman seni yıpratmasın sen zamanı yıprat malısın..
Bununla Kalmıyor Gülümseme Nedenlerimiz..
Belli bir yaştan sonra evlenirsin.. Bu mantık yada aşk sonuç itibari ile bir yuva kuruyorsun.. O ilk zamanlardaki heyecanı yitirmedikçe gülümsemeleriniz eksilmez. Minik elleri olan küçük ağzı burnu olan ve bambaşka o bebek kokusu yok mu : ) İşte o duygular içerisinde olsanız bu sizin gülümsemenize neden olmaz mı.. : ) Hayat güzel.. İyisi ile Kötüsü ile Güzel..
Her insanın zor anları vardır. Bu zor anları atlatmak için kendinde o gücü görüyorsan tek başına üstesinden gelmeye bak.. Ama yok kendini o zaman güçsüz hissediyorsan dostlarına dön.. Çıkar yolu bu 2 yoldur.
Ve hayat gülümsemeye değer..!

Üst Alt