Yapay zeka neden bu kadar çok ilgi gördü

pikachu

www.teknoleo.com
Banlı Üye
Tepki
102
Aslında bende bir python bilen biri olarak bunun nedenini araştırmak istedim nede olsa artık webmasterforum.com.tr'nin moderatör ve içerik editörüyüm neyse fazla yazarak zamanınızı almak istemiyorum , hemen konumuza dönelim.

yapay zeka veya proglamlama deyince aklımıza robotlar ve yazılım gelir hiç şüphesiz ama bazı istisnalar da olabilir.
Peki bu yapay zeka neden bu kadar çok önem kazandı?
bunun da cevabını şöyle vereyim: yazılımın gelişmesi ile artık insanlar kendilerinin yerine onların işlerini yaptırmak için bazı robotik deneyler yapmaya başladılar. Bunun sonucunda ise eleman ihtiyacı doğdu bu nedenle artık yeni yazılımcılar gözdesi haline geldi, Google şirketinin yapımcısı son zamanlarda çok konuşuluyor belki bunun nedeni şuan dünyanın bir yerlerinde insanlığının kökünü kurutabilecek robotlar tasarlamasıdır bundan kimseye söz etmiyor ama bazı haber ajansları böyle söylüyor

bir de şu bilgiyi vereyim,

2020 yılında en çok öğrenilen yazılım dilleri:

bunların başında yapay zekanın babası python geliyor bu nedenle bu konuyu açtım yoksa ben nereden bileyim yapay zekanın neden bu kadar çok ilgi gördüğünü :D

1.Python​

2.JavaScript​

3.Java​

4.C++​

5.PHP​

6.Shell Programlama​

BU DİLLERİN HANGİ ALANDA KULLANILDIĞI HAKKINDA DA YAZI GELECEK BU GÜN İLERLEYEN SAATLERDE

Herkese iyi forumlar dilerim

webmasterforum.com.tr'nin moderatörü ve editörü CanMod​

Son düzenleme:
Üst Alt