Yahoo Nedir?

WebmasterForum

Moderator
Katılım
19 Ara 2017
Mesajlar
539
Tepki
67
Puan
200
Konum
16 | Bursa
Web
wf.com.tr
Meslek
webmaster
Yahoo Nedir?

Yahoo! Inc., Stanford Üniversitesi öğrencileri Jerry Yang ve David Filo tarafından kurulmuş bir portaldır. İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu ve benzeri hizmetler de sunarak pazarda hâkim olmaya çalışmıştır.

Dünyanın en popüler markaları ve internet aleminin en çok kullanılan isimlerinden birisi de Yahoo!’dur.Türkiye’de dünya çapında olduğu kadar popüler olmayan Yahoo, internet dünyasının ve teknoloji dünyasının en büyük markaların birisi olmayı başarmıştır. Peki Yahoo! ne demektir hiç düşündünüz mü? Yahoo! ismi nerden geliyor yada Yahoo! isminin anlamı? İşte aklına bu sorular takılanlar için cevaplar…

Yahoo! Ne Demektir?
Yahoo! isminden önce çok uzun ve acayip bir isme sahip olan bu marka “Jerry and David’s Guide to the World Wide Web.” ismiyle işe başlamış.Yahoo kurucuları kısa sürede daha iyi bir isim için sözlüğe bakmaya başladılar. Sözlükte karşılarına çıkan ve ‘kaba, sofistike olmayan’ tabirini ve sözcüğün söylenişine hayran olan kurucular bu ismi seçtiler.
 
Üst Alt