Yahoo neden kaybetti ?

somebach

GOLD ÜYE
Platin Üye
Moderator
Tepki
194
Web
cavatin.com
Feedback score
0
Meslek
Öğrenci
Yahoo'nun hep egosit bir yönetime sahip olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden arama motorları hatta e-posta servisleri arasında hızla güç kaybetti ve popüleritesi düştü, bakın altta yazıyorum olayları;

1998: Yahoo 1 Milyar Dolara Google'ı satın almayı reddediyor 😊
2002:Yahoo bu sefer Google'ı satın almak için 3 Milyar Dolar teklif veriyor, Google 5 Milyar dolar istiyor ama Yahoo "hayır" diyor.
2008: Yahoo, Micsrosoft'tan gelen 40 Milyar Dolar teklifi reddediyor.
2016: Yahoo sadece 4.6 Milyar Dolara Verizon'a satılıyor. 😊

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Celil

💙
Hosting yöneticisi
Admin
developer
Vip Üye
Tepki
1,534
Feedback score
1
Meslek
SEO Uzmanı
En büyük hatayı şahsen 2008'de yaptıklarını düşünüyorum. Google'ı satın alsalar kendi kafalarından gidecekleri için gelişme kaydememezdi google ancak 40 milyar dolara satış yapmamak tamamen aptallık işi. 2008'de çoktan google yahooya fark atmıştı. Microsoft yahooyu alsa baya geliştirirdi aslında...

somebach

GOLD ÜYE
Platin Üye
Moderator
Tepki
194
Web
cavatin.com
Feedback score
0
Meslek
Öğrenci
En büyük hatayı şahsen 2008'de yaptıklarını düşünüyorum. Google'ı satın alsalar kendi kafalarından gidecekleri için gelişme kaydememezdi google ancak 40 milyar dolara satış yapmamak tamamen aptallık işi. 2008'de çoktan google yahooya fark atmıştı. Microsoft yahooyu alsa baya geliştirirdi aslında...
Bence de öyle, Google'ı alsalar bile onu da Portal yaparlardı yada benzeri bir şey, yine bu kadar yükselmeyebilirdi ama 40 Milyar Dolar teklifi reddedipte 4.6 Milyar Dolara satmak çok kötü olmuş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt